שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות השן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות השן
 

ניפוץ מיתוסים על השתלות שיניים


דינה
 
 

ניפוץ מיתוסים על השתלות שיניים

טיפולי שיניים הם חלק ממציאות חייהם של אנשים רבים, חלקם יאלצו לעבור אפילו הליכים מורכבים כמו השתלות שיניים. סביב השתלות השיניים נוצרו לא מעט מיתוסים שלחלקם כלל אין אחיזה במציאות ואילו אחרים הם תוצאה של חוסר מידע או אי הבנות.

השתלת שיניים מאוד כואבת

כל הליך דנטלי שכולל התערבות רבה כמו השתלת שיניים כרוך באי נוחות כלשהי. שיטות העבודה המודרניות וחומרי ההרדמה מסלקים את רמת הכאב הגבוהה המקושרת להשתלות שיניים בשנים עברו. כיום, אין כל סיבה לחוות כאב רב בזמן או לאחר השתלה. כמובן שמי שחש בכאב לאחר ההשתלה יכול להיעזר במשככי כאבים ללא מרשם רופא, אין צורך ביותר מכך (יש לקבל המלצה על הסוג המסוים מן הרופא המטפל בכם).

אפשר לעשות השתלת שיניים בכל גיל ובכל מצב

השתלת שיניים מבוצעת החל מגיל 17 ורק אם רופא השיניים ממליץ על כך. לרוב, השתלות שיניים הן באמת הפתרון הטוב ביותר לחוסר שיניים אך לא כולם יכולים לעבור השתלה -  בני גיל הזהב למשל שסובלים ממחלות רקע, מי שסובל מסוכרת שאינה מאוזנת, נשים בהריון וכו'.

אין שום סיכון להשתלת שיניים

השתלת שיניים היא אמנם הליך מאוד בטוח אך מדובר בהליך כירורגי לכל דבר ועניין. בשל כך, ישנו סיכון לפיתוח זיהום באזור ההשתלה (סיכון מאוד נמוך יש לציין, מקרים נדירים ביותר). על מנת להגן על האזור יש לשמוע להוראות הרופא ולהקפיד על היגיינה דנטלית. כמו כן, חשוב מאוד לקחת תרופות אם הרופא ראה לנכון לרשום אותן (לרוב אנטיביוטיקה). כמובן שאין לפספס פגישות מעקב.

השתלת שיניים ביום אחד היא השיטה הטובה ביותר

לא מחייב כלל וכלל, מדובר שיטה חדשה יחסית שנקראת העמסה מידית. בשיטה זו לא נותנים לשתל להיקלט לפני בניית מבנה שן, הטיפול כולו נעשה באותו היום. יש הטוענים כי מדובר בשיטה עדיפה על פני השיטה המסורתית אך לא תמיד כך הדבר. למשל עבור מי שסובל מעצם דלילה, מחריקת שיניים, עששת וכדומה השיטה כלל ולא מתאימה.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה