שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2569
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות השן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות השן
 

סוגי סמכים שמציעים אורתודנטים לשם יישור שיניים


עוז לוי
 
 

סוגי סמכים שמציעים אורתודנטים לשם יישור שיניים

 

במשך הזמן החולף, צמחו סוגים כל כך רבים של פלטות, או סמכים ליישור שיניים, וזאת כתוצאה מההתקדמות הטכנולוגית שחוללו מומחים אורתודנטים שהתגייסו לנושא והצליחו לקדם אותו.

אבל בגלל ריבוי סוגי השיטות ליישור השיניים והלסת, קשה היום יותר ויותר לבחור את סוג הסמכים שיספקו לכם את היתרונות הטובים ביותר. להלן כמה סוגי סמכים שמציעים אורתודנטים לשם יישור שיניים, כולל סוגים שונים בשיטות של יישור שיניים שקוף.

מהם סמכים אורתודנטים? אם עדיין אינכם יודעים, הם מכונים גם פלטות לשיניים. מדובר בתכשירים קטנים שממוקמים על פני השיניים כדי למשוך את השיניים או הלסת אל עבר הכיוון הרצוי. מלכתחילה נועדו תכשירים אלה כדי לתקן את השיניים העקומות של האדם.

 

להלן כמה מסוגי הסמכים השונים הקיימים היום בשוק?

 

-  הסוג הראשון הוא הסמכים הרגילים שידועים גם כסמכים המתכתיים. סמכים אלה הם גם השיטה הנפוצה ביותר ליישור שיניים. סמכים מתכתיים נמצאים בשימוש נפוץ גם בגלל סיבות כלכליות, כי הם פשוט זולים יותר. אבל בנוסף, יש בכוחם של הסמכים המתכתיים להזיז את השיניים והלסת למצב הנכון בדיוק כמו סוגי הסמכים האחרים שהתפתחו בשנים האחרונות.

 

-  הסוג השני הוא סמכים קרמיים (עשויים מחרסינה). סמכים אלה הם שקופים ועשויים מחומרים קרמיים. סוג זה של סמכים אידיאלי למטופלים שמוטרדים מבעיות אסתטיות, שכן בקושי אפשר להבחין בסמכים אלה. הסמכים הקרמיים עשויים בדרך כלל מחומרים שקופים ומותאמים לצבע הטבעי של השיניים של המטופל. סמכים אלה מעוצבים כך שימנעו אפשרות של כתמים או השחרה, מה שמועיל לכל אותם אנשים שרוצים מאד לשמור על המראה האסתטי שלהם גם בזמן תהליך יישור השיניים.

 

-  סוג נוסף הוא סמכים מסוג אינויזליין (invisalign) – כלומר יישור שיניים שקוף שכמעט ואינו נראה. סמכים אלה עשויים מספיר טהור, חומר טבעי צלול. אחד הדברים הטובים בסוג זה של סמכים שיש להם אותה שקיפות כמו של מים. החוטים שמשמים סוג זה של סמכים הם כמעט בלתי מורגשים.

 

-  סוג נוסף של יישור שיניים שקוף הוא הדיימון (Damon), שהוא יישור שיניים נטול גומיות שננעל מעצמו. כיוון שבסמכים אלה אין גומיות, החיכוך חלש יותר ולכן תזוזת השיניים נעשית בצורה יותר עדינה וחלקה. הירידה ברמה של החיכוך מאיצה את הטיפול ביישור השיניים. זאת ועוד, עם סמכים אלה קל יותר לשמור על ניקיון הפה ובכך ניתן להפחית את הסיכון להיווצרות של עששת ולפגיעה בבריאות החניכיים. במקרה של שיניים צפופות מאד או של קשת שיניים צרה, ההרחבה של הקשת נעשית באמצעות הפעלת כוח עדין על השיניים והלסת. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה