שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות השן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות השן
 

רפואת שיניים בעידן המודרני


גלעד
 
 

מסתבר שגם בתחום כמו בריאות יש לנו דעות קדומות ותפיסות בראש שהתקבעו בילדותנו. תחום כזה הוא רפואת שיניים.

רבים מאיתנו לא מצליחים להשתחרר מהתפישה של רופא השיניים כמו שהוא מוצג בסרט "חנות קטנה ומטריפה", אך תחום רפואת השיניים כיום, הוא תחום מתקדם שאת ה"פלאייר" מחליפים מחשבים ומכשירי רפואה מתקדמים. 

כך לדוגמא בתחום האורטודנטיה, יישור השיניים, כולנו זוכרים את הילדים שהיו מסתובבים עם גשר דמוי רסן בפה לאורך חודשים וסבלו מדימוי עצמי נמוך ומקשיים פונקציונליים לאכול, להתנשק ועוד. כיום קיימים פתרונות הרבה יותר אלגנטיים כמו פלטות פנימיות, אלו בעצם פלטות שיושבות בצד האחורי של השיניים ולא בצד החיצוני ומאפשרות לבצע יישור שיניים דיסקרטי יותר, עובדה שחשובה מאוד לבני נוער בגיל ההתבגרות. פתרון נוסף הוא פלטות שקופות שגם כשהן ממוקמות בצד החיצוני של השיניים הן הרבה פחות בולטות מאותו גשר ידוע לשמצה.

בתחום אחר כמו טיפולי השורש נחסך זמן טיפול וסבל רב למטופלים הודות למכשירי הדמיה מתקדמים יותר. מכשיר ה-CT למשל מאפשר הדמיה תלת מימדי של חלל הפה והחניכיים וכך מאפשר לאתר בעיות שצילום הרנטגן הקלאסי והחד -מימדי לא היה מסוגל לזהות.

כשמדברים על השתלת שיניים, יש מספר חידושים לא מבוטל. אם בעבר היו משתמשים בכתרי חרסינה שהיו מודבקים בצורה ידנית והיו נסדקים עם הזמן או יוצרים בגלל הדבק פגיעה בעצם הלסת שהיתה עלולה לגרום לדחיית השתלים אז היום ישנן שיטות בעזרת מדפסות תלת מימד לבצע ייצור ממוחשב של השתלים תוך התאמה אופטימלית למבנה הלסת. שתלים אלו מוברגים לעצם ולא מודבקים ולכן יורד משמעותית הסיכון של דלקות חניכיים ודחיית השתל. החומר שמשתמשים בו כיום הוא לא חרסינה אלא זירקוניה ששומר על הבוהק שלו ועל חוזקו לאורך שנים רבות.

אלו היו רק דוגמאות מעטות מתוך הרבה פיתוחים טכנולוגיים שנעשה בהם שימוש ע"י רופא שיניים במאה ה-21 ומבטיחים הצלחה גדולה יותר בכל טיפול ולא פחות חשוב חיסכון רב בסבל בטיפול עצמו ולאחריו עבור המטופלים. 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה