שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7295
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות השן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות השן
 

שיטות וחומרי הרדמה בהשתלות שיניים


שגית ד.
 
 

השתלת השיניים הרדמה מלאה משמעה שטרם הליך ההשתלה עצמה, המטופל מוצא מכלל הכרה, כך שהוא אינו מרגיש דבר במהלך השתלת השיניים, אינו חש גירויים או כאבים. כיום ישנם יותר מטופלים מבעבר אשר בוחרים לעבור השתלת שיניים תחת הרדמה מלאה.

הרדמה בהשתלות שיניים נעשית באחת משתי דרכים אפשריות: 1. החדרת גז מרדים דרך דרכי הנשימה באמצעות מסכה המונחת על פני המטופל או צינור אשר מוחדר לקנה הנשימה. 2. החדרת חומר הרדמה דרך הוריד.

חשוב לדעת שלא כל אדם בהכרח כשיר לעבור השתלת שיניים בהרדמה מלאה. רופא מרדים, אשר עבר הכשרה ספציפית בתחום, עורך בדיקות מקדימות למטופל באשר למצב בריאותו הנוכחי, בודק את ההיסטוריה הרפואית שלו, תרופות שהוא לוקח באופן סדיר ועוד. בהנחה שהאדם כשיר לעבור את ההליך, וכן תוך התחשבות ברמת החרדה שלו מן הטיפול, הרופא המרדים קובע מה תהיה שיטת ההרדמה, באילו חומרים יעשה שימוש, ומה יהיה המינון שלהם. קיימים מקרים בהם רופא מרדים בוחר להשתמש בשילוב של שתי שיטות ההרדמה וכן שילוב של מספר חומרי הרדמה. לאורך השתלת השיניים, הרופא המרדים מנטר את מצבו הפיזי של המטופל ועוקב אחרי מצבו גם בשלבי ההתאוששות.

רבים עושים זאת משום שהרדמה כללית עוזרת להם להתמודד עם חרדה דנטלית ממנה הם סובלים. חרדה דנטלית היא למעשה פחד מטיפולי שיניים ובכלל זאת השתלות שיניים. הפחד מן הכאב או מאלמנטים אחרים הכרוכים בהשתלת שיניים עלולים לגרום למי שסובל מחרדה דנטלית שלא להגיע אף לפגישת ייעוץ או לבדיקה אצל רופא השיניים, כל שכן להגיע להשתלה. הידיעה כי ישנה אפשרות לעבור השתלות שיניים בהרדמה מלאה במהלכה למעשה לא יחושו דבר ולא יהיו מודעים למה שנעשה עוזרת להתמודד עם הפחד.

יתרון נוסף של השתלת שיניים בהרדמה מלאה הינו העובדה שהיא מאפשרת לעבור השתלות שיניים מורכבות תוך יום אחד ללא צורך לעבור סדרת טיפולים. השתלת שיניים ביום אחד מקלה הן על הסובלים מחרדה דנטלית והן על אחרים שאינם מעוניינים בתהליך ארוך יותר. לדוגמה, הודות להרדמה מלאה אפשר לעבור במפגש אחד השתלה של מספר רב של שיניים או השתלת שיניים המצריכה הליך מקדים של הרמת סינוס או השתלת עצם.

קיימים מקרים בהם רופא השיניים יתקשה לבצע השתלת שיניים בהצלחה ללא הרדמה כללית של המטופל. המדובר הוא במקרים בהם יתכן ולא יהיה שיתוף פעולה מצד המטופל ו/או שהוא יזוז במהלך הטיפול, כמו במקרים בהם לדוגמה המטופל סובל מאוטיזם או שיתוק מוחין. בהקשר זה אגב, כאשר המטופל סובל מחרדה דנטלית חריפה ועלול להגיב באופן שיקשה על ניהול ההליך הרפואי, לא פעם יעדיף הרופא שיטה זו. כמו כן קיימים מקרים בהם נכות, מוגבלות או אלרגיה של המטופל לחומרי הרדמה מקומית יובילו לבחירה בהרדמה כללית.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה