שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות השן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות השן
 

שיניים תותבות – יש תחליף לשיניים


הארי בראון

הארי בראון כותב תכנים מקצועי.

כותב מאמרים מקצועיים ואיכותיים לאינטרנט עבור עסקים בישראל.

 
 

 

ישנן מגוון רחב של סיבות לאיבוד שיניים, שבראשן היא כמובן הזקנה. להסתובב עם כמות שיניים רצינית שחסרה בפה או גרוע מכך בלי שיניים בכלל זה לא הדבר הכי אסטטי בעולם. אז נכון שלאיבוד שיניים יש גם פתרונות אחרים כמו: שתלים או גשרים אבל לא תמיד הפתרונות הללו אפשריים. לאחר ששני הפתרונות הקודמים יסתברו כלא אפשריים הפיתרון להחלפת השיניים שנפלו או נשרו יבוא בצורה של שיניים תותבות. שיניים תותבות ניתנות להרכבה ולהוצאה מהלסת, והן כאמור, שכיחות בעיקר בקרב האוכלוסייה המבוגרת. לחוסר חלקי בשיניים, הפתרון שיוצע יהיה שיניים תותבות חלקיות ולחוסר מלא של שיניים בפה, יוצע פתרון של תותבת מלאה לכל הפה. שני הפתרונות יהוו תחליף אסטטי ראוי ואיכותי לחוסר השיניים בפה של אותו המטופל. 
 
שיניים תותבות – לא הכול מושלם
 
אז נכון ששיניים תותבות מהוות תחליף לשיניים טבעיות ומשמשות פתרון הן פונקציונאלי והן אסטטי לאנשים רבים, בעיקר קשישים אשר איבדו את שיניהם כתוצאה מהגיל. אך למרות זאת לא הכול מושלם עם שיניים תותבות וישנן מספר תופעות לוואי אשר יכולות להיות מורגשות בעיקר בשלבים הראשוניים של הרכבת השיניים התותבות. בין היתר, הרגישות בפה, חוש הטעם והתחושה של הלשון, עלולים להיפגע בגלל השיניים התותבות. קיימת תקופת זמן מהרכבת השיניים, עד התאקלמותן המלאה בפה של אותו מטופל, בתקופה זאת, המטופל יכול להרגיש תחושה מעט לא נעימה בפה וכאמור פגיעה בתחושת הטעם ובתחושה של הלשון. החדשות הטובות הן שלאחר מספר חודשים התחושות הללו יחלפו כלא היו. 
 
שיניים תותבות – ללעוס ולחייך
 
אז למרות הקשיים שילוו את השלבים הראשונים של הרכבת שיניים תותבות, בסופו של דבר מדובר בתחליף ראוי לשיניים טבעיות, אשר יאפשר למרכיבים אותן ללעוס, לחייך ולהרגיש הרבה יותר טוב מאשר אדם נטול שיניים. בשלב מסוים, לאחר ההתרגלות לשיניים התותבות, האדם כלל לא ירגיש שחסרות לו שיניים. מהסיבה הזאת, אנשים רבים אשר מאבדים את שיניהם מסיבות כאלו ואחרות ולא מוצאים פיתרון אחר לתחליף עבור השיניים הטבעיות, בוחרים להרכיב שיניים תותבות המסייעות להם לתפקוד פה רגיל ושגרתי. 
 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה