שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2514
מאמרים: 7556
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

אבחון הפרעות קשב וריכוז


Damien Rot

Damienroth

 
 

אבחון הפרעות קשב וריכוז

בשנים האחרונות המודעות להפרעות קשב וריכוז עולה בהדרגה, ולמרות שהתופעה מיוחסת לילדים, גם מבוגרים רבים חיים עמה. ישנו מגוון רחב של הפרעות קשב וריכוז, ועל מנת שתוכלו לטפל בהן כראוי, חשוב לאבחן אותן תחילה ולהתאים לעצמכם או לילדיכם את הטיפול הטוב ביותר.

אבחון הפרעות קשב בקרב ילדים ומבוגרים

אבחון הפרעות קשב וריכוז אינו פשוט, ויש לעבור מספר מבדקים על מנת לאבחן את הפרעת הקשב הספציפית וגם את האדם הלוקה בה על מנת לטפל בה בצורה מתאימה. בכל הנוגע לאבחון הפרעות קשב וריכוז, ניתן לעשות זאת רק באמצעות מומחים קליניים ואין דרך לעשות זאת באופן עצמי.

באבחון הפרעות קשב מסוגים שונים, יש מספר מאפיינים משותפים בין מבוגרים וילדים, וכן כלים נחוצים לביצוע הבדיקות:

1.    שאלוני אבחון: השאלונים האישיים הללו כוללים שאלות על מצבים שונים שהנבחנים יכולים לבחור את התשובה שמתארת את התגובה שלהם בצורה המדויקת ביותר.

2.    הערכה פסיכולוגית על פי הכללים שקבע ה - DSM(מדריך האבחנות הפסיכיאטריות האמריקאי).

3.    בדיקה של ההיסטוריה הפרטנית של הנבדק ומשפחתו.

4.    בדיקה מקיפה בעלת אופי קליני שמאפשרת לאבחן את הנבדק.

5.    בחינה של האפשרות לנוכחות של הפרעות אחרות.

הבדיקות הללו מאפשרות לתת אבחון ראשוני לגביי ההיתכנות של הפרעות קב וריכוז, ואם נמצאת סיבה להמשיך את האבחון, יבוצעו בדיקות פסיכולוגיות, גופניות, רפואיות ומחלות אחרות שעלולות לגרום להפרעות קשב.

ומה קורה לאחר הבדיקות?

לאחר סדרת הבדיקות המדוקדקת בידי מומחה, ניתן לדעת האם לילד או לאדם המבוגר שעובר אותן אכן יש בעיות הפרעה ואילו בדיוק. אבחון הפרעות קשב וריכוז דקדקני שכזה מאפשר להתאים את הטיפול הטוב ביותר עבור כל אדם בהתאם למצבו.

הטיפולים כיום כוללים שימוש בתרופות כמו ריטלין שמאפשרות לאנשים הלוקים בהפרעות קשב וריכוז להתגבר על הבעיות היומיומיות ולתפקד בצורה מיטבית. ישנם גם טיפולים התנהגותיים שמקלים בצורה ניכרת על ההתנהלות היומית ומאפשרות לאנשים להפיק את הטוב ביותר בכל דבר שהם עושים. השילוב בין שני סוגי הטיפול, תרופתי והתנהגותי מביא לתוצאות הטובות ביותר, אך כדי שניתן יהיה לעשות זאת, חשוב להיוועץ במומחים.

הפרעות קשב וריכוז נכנסו לתודעה הציבורית במידה ניכרת בשנים האחרונות, וחשוב לאבחן אותן בצורה מקצועית על מנת שאתם או בני משפחתכם תוכלו להקל על עצמכם ולנהל שגרה יומית ללא הפרעה. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה