שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

איידס ואנורקסיה


גפילטע פיש

מומחית קידום אתרים אורגני. אוהבת לאכול, אבל צריכה דיאטה תמיד. 

מחפשת  כיסוי לאייפון כפייתית ולומדת ייעוץ תקשורת מחשבים להנאתי. 

 
 

 

איידס ואנורקסיה. לבטח חלק מן הקוראים ישתהה מה הקשר בין שתי המחלות הקשות. ואכן, מבדיקה קצרה שערכתי בין מגוון מאמרים בנושאים אלו, התחוור כי יש מן המשותף, בעיקר בתסמינים של שתי המחלות. כתוצאה מדמיון זה עולה כי יש קושי באבחון מחלה כזו או אחרת, מה שעשוי לפגוע בחולה שלא אובחן כשורה, או בזמן הראוי. על ההשלכות והתסמינים של המחלות נדון במאמר זה.

 

תסמינים של אנורקסיה: 

הפרעת אכילה ידועה, ושכיחה בעיקר בקרב נשים צעירות, היא מחלת ה אנורקסיה, אשר גובה מחיר חיי אדם אפילו עד עצם היום הזה. תסמיני המחלה אנורקסיה , או בשמה המקצועי נרבוזה, באים לידי ביטוי בדימוי עצמי נמוך מאוד (כך אישה, בדרך כלל, רואה עצמה שמנה ומלאה, אף שאינה כזו), הימנעות מאכילה, איבוד משקל בצורה מהירה בעקבות כך, ואבדן התיאבון באופן כללי.

 

מעבר להפחתה המהירה ממשקל הגוף, והראייה המעוותת של החולה את עצמו כסובל ממשקל עודף, נשים מאבדות את המחזור החודשי, אך אינם נגישים לקבל עזרה, ומעסיקים את עצמם באובססיביות בפעילות גופנית מופרזת, תוך ברירת המזון המועט שנכנס אל פיהם (ולעתים אף משלבים זאת עם בולמיה- הקאת האוכל. במצב כזה, כתוצאה של תת תזונה וירידה דרסטית במשקל ללא התערבות רפואית ופסיכולוגית בזמן הנכון, המחלה עשויה להביא למוות.


 

תסמינים של איידס:

 

בדומה למחלת האנורקסיה,גם מחלת ה איידס גורפת מחיר יקר. למרות כי איידס אינה נחשבת עוד למחלה סופנית, ויש אמצעים רבים להילחם במחלה, ולהגדיל את אורך חיי החולה במחלה על ידי טיפול תרופתי ושמירה על אורח חיים מסוים. אחד מהתסמינים המובהקים של איידס הוא ירידה מהירה במשקל.

שלא בדומה לאנורקסיה,  הירידה המופרזת במשקלו של החולה אינה נובעת מאבוד התיאבון, אלא מכשל מערכת החיסון של החולה, שכן, הנגיף פוגע בכל המערכת החיסונית של הנדבק.

בשל דמיון זה בין תסמיני האנורקסיה ואיידס, ייתכנו מצבים בהם חולה איידס יאובחן בשוגג כחולה אנורקסיה (כאמור, בדרך כלל נשים), ולכן חשוב מאוד לערוך בדיקת איידס בכל מקרה בו קיים חשש כזה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה