שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

איך לשמור על השיער בריא


ינון מגיר

ינון מגיר כותב תוכן פרילנסר

 
 

 

כאשר חושבים על המילה שיער, חושבים על מרכיב בגוף שלנו שמכסה את ראשנו וחלקים שונים בגוף שלנו. מבחינה חברתית, לשיער יש משמעויות רבות והוא מבין הסמלים הבולטים ביותר לשונות חברתית. לאורכה של ההיסטוריה, קבוצות חברתיות שונות עשו שימוש בשיער על מנת לסמל את העקרונות והנורמות שקיימים בהן. כמו כן, עיצובים שונים הבדילו בין מעמדות שונים, הראו השתייכות לדת או לשבט מסוים ועוד.

כיום, שיער משמש כאמצעי להבדיל בין המגדרים. שיער גם מסמל בחירה בסגנון חיים רוחני (למשל נזירות). שיער גם יכול ללמד אותנו רבות על הביטחון העצמי של אדם, על המיניות שלו, על האופן שהוא מתקשר עם הסביבה ועוד.

 

למה חשוב שהשיער יהיה בריא?

 

כפי שכבר למדנו, שיער הוא אמצעי שדרכו אדם מבטא את עצמו. כמו כן, שיער הוא סממן לבריאות ופריון. על מנת שנוכל לעשות שימוש נאות בסמל הזה, חשוב שיהיה בריא.

מה נחשב לשיער בריא ?

 

שיער בריא מוגדר כשיער שהוא מלא, מבריק, גמיש וחזק. שיער בריא לאו דווקא חייב להיות ארוך. שיער בריא הוא שיער בעל נוכחות ואטרקטיביות. כשאנחנו רואים אדם בעל שיער יפה, נניח שהבריאות של האדם הזה היא טובה.

 

האם לכולם יש שיער בריא?

 

למרות שהרבה אנשים רוצים שיהיה להם שיער בריא, לא כולם יכולים. שיער בריא לעיתים הוא תוצר של גנטיקה. כלומר, ישנם האנשים שפשוט נולדו עם שיער בריא. שיער בריא הוא גם תוצר של תזונה מגוונת, סגנון חיים פעיל ושתייה מרובה.

 

האם ניתן לפגוע בבריאות השיער?

 

משתנה נוסף שמשפיע על בריאות השיער הוא האופן שבו אנו מטפלים בו. כלומר, ככל שנעשה בו יותר שינויים קיצוניים, אנחנו בפועל נפגע בבריאותו. שינויים כמו חמצון השיער, צביעה מרובה ושימוש מוגזם בחום יכולים לפגום.

דבר נוסף שיכול לפגוע,הוא הפעלת לחץ מרובה על זקיקי השיערה. הפעלת לחץ יכולה להתבטא באופנים הבאים: כיסוי הראש למשך זמן רב ללא אוורור, עיצובי שיער שמותחים את השורשים יותר מדיי, שימוש באביזרים כמו סיכות ראש עבות וקשתות שמפעילים לחץ רב על הקרקפת וכו'.

 

איך אפשר לשמור על בריאות השיער?

 

למרות שקיים שוני רב בין סוגי שיער, ישנם טיפים כלליים שיכולים להתאים לכולם. הטיפ הראשון ואולי הכי פשוט הוא פשוט לעזוב את השיער בשקט. לא להתעסק בשיער יותר מדי, ופשוט לתת לו לגדול. התעסקות מרובה עלולה לפגוע בתהליך הגדילה הטבעי.

טיפ אחר פשוט לא פחות הוא לאסוף את השיער אבל בדרך הכי עדינה שיכולה להיות. לנסות להימנע כמה שיותר ממתיחה מוגברת. ניתן לאסוף ללא לחץ מיותר בעזרת גומיות לשיער מבד ולא מגומי.

הטיפ השלישי הוא הפחתת חפיפות השיער עד כמה שניתן. למרות ששמפו יכול לתרום רבות לבריאות הקרקפת, שימוש תכוף מדיי עלול לייבש את השיער ולהפוך אותו לפגיע. הפחתת חפיפות דורשת זמן וסבלנות אולם היא משתלמת לטווח הארוך.

הטיפ הרביעי והאחרון הוא לא להימנע מתספורות במיוחד כשמדובר בקצוות מפוצלים. קצוות מפוצלים הן תוצר טבעי של שיער ארוך ויכולות להתקיים אפילו בשיער הבריא ביותר. לכן, אם לא גוזרים קצוות מפוצלים, הפיצול עולה למעלה ופוגם בבריאות השיער.

לסיכום, שיער הוא אחד מהאמצעים הבולטים ביותר לאינדיבידואליות. שיער הוא אמצעי שדרכו ניתן ללמוד על הנפש, הבריאות והמיניות. חשוב לשמור על בריאות השיער, ובנקיטת מספר צעדים פשוטים אפשר לממש את הפוטנציאל הגלום בשיער שלנו.

 

...

אם אהבתם את המאמר ואתם רוצים ללמוד עוד על בריאות השיער אתם מוזמנים לבקר בבלוג שלי 

http://www.hair-topics.com

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה