שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2210
מאמרים: 7172
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

איך מדרסים אורתופדיים ימנעו פגיעות בשרירים ובעצמות?


אליחי רובין

:)

 
 

אורתופדיה הוא תחום בענף הרפואה אשר עוסק במערכת העצמות והשרירים. תפקיד האורתופד הוא לתת מענה למקרים של בעיות ביציבות, פגיעה בעצמות וגרימת שברים או נקעים, היחלשות שרירים, בעיות בעמידה, בהליכה וביציבות. כדי לפתור את הבעיות, להקל עליהן או למנוע אותן  מלכתחילה ממליצים האורתופדים על שימוש באביזרים שונים וביניהם גם במדרסים.

 שבעה דברים שכדאי לדעת על התפקיד האורתופדי של המדרס

לכף הרגל יש תפקיד חשוב באשר כוח המופעל על המפרקים השונים המפוזרים לאורך הגוף. כאשר חלוקת העומס על כפות הרגליים אינה מאוזנת ואינה נכונה, עלולים להיווצר לחצים על עמוד השדרה, על הברכיים והקרסול ולגרום לבעיות אורתופדיות רבות בשלד הגוף.

במקרים רבים המטופלים יחוו כאבים בגב, בברכיים, ברגליים וגם אורתופד מומחה לא יוכל להצביע על בעיה גופנית ספציפית הגורמת לכאבים אלו. לא אחת השימוש במדרסים פתר את בעיית הכאבים וגם במצבים שבהם הכאבים לא חלפו לגמרי, המטופל חש הקלה משמעותית.

במהלך חיינו אנו צועדים עשרות אלפי קילומטרים. הגוף שלנו נמצא בתנועה כל הזמן כאשר ההליכה היא התנועה המרכזית, זהו מצב שמלווה אותנו כל יום וכל היום מינקות ועד זקנה. ההליכה מעמיסה על הרגליים, על עמוד השדרה ובעצם על כל הגוף. העומס הרב שנוצר על הגוף מחליש את השרירים, שוחק את העצמות ומהווה מעמסה כבדה ואינטנסיבית על הגוף. מדרסים אורתופדיים יעניקו תמיכה מושלמת לכף הרגל, יחלקו את העומסים בצורה שווה ומאוזנת בין חלקי כף הרגל השונים ויקלו בצורה משמעותית על העומסים המופעלים על כפות הרגליים, על השרירים ועל עצמות השלד.

בעיות אורתופדיות רבות נוצרות בשל מבנה לא תקין של מנח כף הרגל, לעתים זהו מום מולד ולעתים זהו עיוות הנוצר במשך השנים מסיבות שונות. מדרסים אורתופדיים יסייעו לשנות את מנח כף הרגל הלקוי, יקלו על כף הרגל וימנעו בעיות אורתופדיות רבות.

מבנה כף הרגל משפיע באופן ישיר על איברים נוספים בגוף, על הגפיים התחתונות, על עמוד השדרה, על עצמות בשלד הגוף ועוד. ככל שנקדים ונטפל בפגמים ובלקויות של מבנה כף הרגל, כך נצליח למנוע בעיות אורתופדיות רבות, גם בהווה וגם בעתיד.

אנשים רבים נדרשים לעמוד שעות ארוכות על הרגליים בעבודה. המאמץ המופעל על כפות הרגליים ועל הרגליים בעת עמידה ממושכת הוא מאמץ אדיר המשליך על חוזק השרירים ועל עצמות האגן. מדרסים אורתופדיים יקלו על המאמץ הכרוך בעמידה ממושכת, וימנעו סבל רב  הן בטווח הקרוב והן בטווח הרחוק.

ספורטאים מועדים לפגיעות ספורט כמו שברים, נקעים ועוד. מדרסים בהתאמה אישית יבלמו זעזועים ויעניקו לכף הרגל את התמיכה הנדרשת כדי למנוע פגיעות ספורט אופייניות בעצמות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה