שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2287
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

בריחת שתן למבוגרים וכן מוצרי חיתולים למבוגרים- סוגי אי שליטה על סוגרים


אמנון
 
 

אנשים רבים בגיל מבוגר כלומר מגיל 65 ומעלה נוטים לפתח תופעה של אי שליטה על סוגרים. בגלל שאנשים נוטים לא לדבר על הבעיה אנשים רבים חושבים שרק להם יש בעיה זו. אבל תופעה של בריחת שתן למבוגרים היא תופעה מוכרת ונפוצה מאוד. מוצרי חיתולים למבוגרים מסוגים חדשים נותנים מענה טוב ועוזרים להתמודד עם התופעה. הרפואה מצביעה על כמה סוגים של אי שליטה על סוגרים.

סוג ראשון של אי שליטה על סוגרים

 הסוג הראשון של אי שליטה נקרא דליפת שתן במצב דחף. כלומר שאדם עובר מאמץ רגעי שיוצר  לחץ על אזור מתן השתן וזה גורם לדליפת שתן. זה קורה למשל כאשר בן אדם מתעטש כאשר אדם צוחק פתאום אם אדם מתכופף במהירות או משתעל לפתע. יש גם אנשים שחווים בריחת שתן בזמן פעילות גופנית מאומצת. כלומר כשיש לחץ על הסוגרים יש דליפת שתן.

אי תחושה של רצון להתרוקן

 אך זהו רק ראשון מתוך כמה סוגים של בריחת שתן למבוגרים. יש אנשים שמבחינה פיסיולוגית השלפוחית שלהם נוטה להתמלא יותר מידי בלי לאותת למוח שצריך להתרוקן. זה יוצר תופעה של טפטוף של השלפוחית כשהיא מלאה יותר מידי. סוג השלישי הוא אנשים שבמערכת השתן אין להם בעיה אבל מוגבלות פיסית או מוגבלות קוגניטיבית מונעת מהם להגיע בזמן לשירותים ולהתרוקן. למרות שמערכת השתן והמעיים עובדים כרגיל יש בריחת שתן בשל הפרעה אחרת שמונעת מהן להגיע בזמן. יש עוד סוגים רבים של תופעות אשר קשורות או מובילות לאי שליטה על סוגרים.

סוג נפוץ של בריחת שתן

 נשאלת השאלה מה הסוג הנפוץ ביותר של בריחת שתן? בריחת השתן הנפוצה ביותר היא בריחת שתן שנקראת בריחת שתן שנגרמת בדחף מה הכוונה? שאדם לא מרגיש כלל שהוא צריך ללכת לשירותים ופתאום בלי הכנה מוקדמת הוא מרגיש דחף מידי ועצום להתרוקן בלי יכולת להתאפק להגעה לשירותים. זו צורה קלאסית ונפוצה של אי שליטה בסוגרים. מה שמעניין שזה קורה כשהשלפוחית מלאה אבל יכול לקרות ג לאנשים כשהשלפוחית לא מלאה לגמרי.

אי שליטה בסוגרים בגיל צעיר

יש אנשים שחווים תופעה זו בגיל צעיר ולא בגיל השלישי ונבהלים מכך אבל חשוב להירגע ולזכור שרוב המקרים שיש בריחה מתוך דחף אצל אנשים צעירים זו רק תופעה נלוות לתופעה אחרת שכאשר פותרים אותה גם בריחת השתן נפתרת. לדוגמא בריחת שתן יכולה לקרות אצל אנשים צעירים כשהיא מלווה לבעיה בדלקת בדרכי השתן או מלווה לתופעה של דלקת במעי.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה