שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

גוף חלק ושיעור יתר- הסרת שיער בלייזר


ד"ר בייטיש
 
 

שיעור יתר הנגרם עקב בעיות הורמונליות עלול לגרום לתסכול רב. האם יש פתרון? האם ניתן להגיע לתוצאות טובות בטיפול הסרת שיער בלייזר גם למי הסובל משיעור יתר הנובע מבעיות הורמונליות? והאם צריך בכלל טיפולים לכל החיים? (לא ממש...)

רבים מכירים את המושג הסרת שיער בלייזר, אך רק מעטים (וביניהם מטופלים ומטופלות קבועים וקבועות) מבינים את ההבדלים בין השיטות השונות ובין האזורים השונים בגוף. למרבה הפלא, גם מכונים רבים אינם מקפידים על התייחסות שונה להסרת שיער מכל איבר בגוף. בכתבה הבאה ננסה לשפוך אור על כמה מהמיתוסים הרווחים בתחום ועל מרכיבים חשובים מאין כמוהם, העשויים לקבוע אם הטיפול להסרת שיער בלייזר יוכתר כהצלחה או לא.

 

הורמונלי או לא הורמונלי?

כיום אנשים רבים רוצים ליהנות מגוף חלק וממראה אסתטי, ולכן פונים למרפאות הסרת שיער בלייזר ומתחילים תהליך של הסרת שיער בלייזר, אך לא פעם הם חוזרים הביתה מאוכזבים ולא מרוצים. מדוע זה קורה? בגופינו, ובמיוחד בגוף האישה, ישנם אזורים הורמונליים כמו פנים, חזה, בטן ועוד. אם מתעוררת בעיה כלשהי המתבטאת בחוסר איזון באזורים ההורמונליים, ביכולתה של הבעיה להשפיע ישירות על צמיחת השיער.

כך, למעשה, טיפולי הסרת שיער לנשים עם בעיה הורמונלית לא ישיגו את התוצאה הרצויה, והתוצאות תהיינה דלות ולא מספקות.  מנגד לכך, אישה המאוזנת מבחינה הורמונלית תוכל להגיע לגוף חלק לא מריטת שיער בדרכים כואבות, וגם טיפול באזור המפשעה, גם למי הסובל מבעיה הורמונלית ידוע כטיפול מוצלח יותר, בעל סיכויי הצלחה גבוהים. סיבות מהן יכולות לנבוע בעיות הורמונליות הן מגוונות- מחוסר ויטמינים וברזל, האופייני לאנשים צמחוניים, ועד מחלות שונות המגבירות את רמת השיעור של הגוף, ותרופות שונות המכילות סטרואידים , P.C.Oוכו'.

טיפולים לכל החיים לא מקדמים

כאמור, הסיבה לשיעור יתר עלולה לנבוע כתוצאה מאיזון לא הורמונלי. רבים מהמרפאות מבטיחות למטופלים הסובלים משיעור יתר טיפולים לכל החיים, בין אם מדובר בהסרת שיער במפשעה, הסרת שיער בפנים, או הסרת שיער מכל אזור אחר בגוף. אך אם הסיבה לשיעור יתר נובעת כתוצאה מבעיות הורמונליות, לא יהיה ביכולתם של טיפולים לכל החיים להגיע לתוצאה הטובה ביותר.

אישה עם שיעור יתר, צריכה לבצע בדיקות לאבחון סיבת השיעור. את הבדיקות רצוי לבצע במקביל לטיפולים להסרת השיער בלייזר.בנוגע לגברים – רק בגיל 24מסתיימת ההתפתחות ההורמונלית שלהם ובמקרה כזה, המגיעים לטיפולי הסרת שיער באזור החזה, הבטן והגב לפני סיום ההתפתחות, יאלצו להסתפק בתוצאות לא יעילות, כשכמות שיער הגוף עלולה אף לעלות ולהגיע לרמה צפופה יותר. אם כך - סוד ההצלחה בטיפול בנשים עם בעיות הורמונליות הינו טיפול משולב הכולל טיפול תרופתי והסרת שיער בלייזר בלבד (לא אינפרה אדום).  

גם הסובלים משיעור יתר יכולים ליהנות מגוף חלק

בין אם מדובר בהסרת שיער בפנים, הסרת שיער במפשעה, או בכל אזור אחר בגוף, יש כמה דברים שכל מטופל להסרת שיער בלייזר צריך לבקש מהמטפל בו. דבר ראשון הוא אבחון מקצועי של העור ושל סיבת השיעור.יש להקפיד שהאבחון הראשוני נעשה על ידי רופא ולא על ידי יועצת יופי או קוסמטיקאית.

ביכולתו של המטפל להפנות אתכם גם לרופא מומחה, על מנת לגלות את הסיבה לשיעור היתר. במהלך האבחון הראשוני אצל רופא, הניתן בדרך כלל ללא תשלום, נשאלות שאלות אודות ההיסטוריה הרפואית שלכם, היסטוריית מחלות וכדומה. כך שאין צורך לדאוג, זוהי אינה בדיקה פולשנית. הקפדה על סדר טיפול נכון ואבחון מקצועי בתחילתו של הטיפול תשפיע כל אופן הטיפול וכמובן גם על הצלחתו ויעילותו לאורך זמן.

 

ליווי ומעקב מקצועי לאורך כל הטיפול

בתהליך של הסרת שיער בלייזר וטיפול בבעיה של שיעור יתר, יש להקפיד על כך שהתהליך מתבצע עם ליווי ומעקב צמוד של גורם מטפל מקצועי אחד ולאורך זמן. יש לוודא שגורם זה, הלא הוא הרופא המטפל, מכיר את ההיסטוריה הרפואית והתרופתית שלכם, דבר החשוב מאוד להמשך טיפול מקצועי ולהצלחתו של הטיפול. בנוסף לכך, גם נשים שאינן יכולות לקבל טיפול תרופתי (וזה קורה) יכולות באמצעות ליווי ומעקב להנות מגוף חלק ואסתטי לארוך זמן, כחודש עד ארבעה חודשים.

לסיכומו של דבר נאמר כי כמו בכל תחום מקצועי, גם בתחום הסרת שיער בלייזר, יש להקפיד לקרוא את "האותיות הקטנות", להכיר את הניואנסים מקרוב ולדעת מה לבקש ומה לדרוש. אחרי הכל, מדובר בגוף שלכם...

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה