שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2473
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

דום נשימה בשינה


אבי ביטון
 
 

 

כולנו מכירים מחלות שונות בדרכי הנשימה כאשר אסטמה היא הבולטת מכולן. אסטמההינה מחלה בדרכי הנשימה הגורמת לקוצר נשימה אצל אנשים הסובלים ממנה ואף חנק. כיום ניתן לטפל באסטמה באמצעות שיטות שונות ומגוונות. בנוסף לאסטמה קיימות מחלות נוספות, שונות ורבות הקשורות למערכת הנשימה של האדם- ביניהן ניתן למנות את תסמונת דום נשימה בשינה. תסמונת דום נשימה בשינה הינה תסמונת הגורמת בעצם לסוג של חנק במהלך השינה של האדם; כאשר האדם ישן, התסמונת גורמת לו לנפילה של דפנות הלוע. דבר זה מקשה עליו לישון וגורם לו לסוג של חנק הגורם לאדם להתעורר. מלבד הבעיות הרבות בשינה תסמונת דום נשימה בשינה עלולה להוביל לבעיות נוספות ואחרות בגוף. לפניכם הבעיות השונות להן תסמונת דום הנשימה עלולה לגרום.

לחץ דם גבוה ומחלות לב

תסמונת דום נשימה בשינה שלא מטופלת בזמן ולא מטופלת בצורה נכונה עלולה בין היתר לגרום ללחץ דם גבוהה בגוף ומחלות לב. תסמונת זו גורמת לאדם הסובלת ממנה להתעורר אין ספור פעמים במהלך הלילה, דבר זה עלול להוביל לשינויים הורמונליים בגוף. שינויים הורמונליים אלו והפסקות הנשימה התכופות עלולות להוביל לירידה ברמת החמצן הדם העלולה להוביל ללחץ דם גבוה. כמו כן, בגלל הלחץ הגבוה בדם ובגלל הירידה ברמת החמצן בדם, האד הסובל מתסמונת דום נשימה בשינה עלולה לסבול גם מבעיות ומחלות לב- התקף לב, הפרעות שונות בקצב הלב וכדומה.

עלייה במשקל וסכרת

דום נשימה בשינה הינה תסמונת הפועת בדרכי הנשימה של האדם. פעמים רבות, בגלל השינויים ההורמונליים להם גורם חוסר השינה של האדם הסובל מתסמונת זו, אותו האדם עלול לסבול גם מסכרת מסוג 2. השינויים ההורמונליים הרבים בגוף הנגרמים על ידי חוסר השינה עלולים לגרום לגוף לסיבוכים בעיבוד הסוכר בגוף- דבר שעלול לפתח אצל אותו האדם סכרת ועלייה במשקל. כמו כן, אנשים רבים מאוד הסובלים מבעיה של תסמונת דום נשימה בשינה סובלים גם מעלייה במשקל ועודף משקל. תסמונת דום נשימה בשינה הינה בעיה מאוד רצינית בדרכי הנשימה. טיפול לא טוב או חוסר טיפול בתסמונת זו עלולים להוביל לבעיות מאוד רציניות בגוף.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה