שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2287
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

דורבן כף הרגל ואבחון מקצועי


כתיבת מומח
 
 

דורבן כף הרגל או במונח הרפואי המקובל חיתולית הכפית היא למעשה רקמת חיבור המתחילה בעקב ומסתיימת בחיבור לשורש האצבעות. הדורבן הוא מקור לבעיית כאבים בכף הרגל בקרב אנשים רבים באוכלוסייה, ביניהם ספורטאים, חיילים, ילדים, מבוגרים ועוד. העומס על הדורבן גבוה ותפקיד הרקמה לבלום זעזועים תוך שמירה על היציבות ולכן רופאים רבים ממליצים על התאמת מדרסים אשר תורמים לפיזור הלחץ, לייצוב ברגל ולמניעת כאבים ודלקות.

מי מאבחן את כף הרגל?

כאשר חשים כאבים בכף הרגל אסור להזניח את הנושא ויש לפנות לאבחון מקצועי. לרוב, נהוג לפנות לרופא אורטופד המתמחה בנושא ויכול לבדוק את המבנה האנטומי של כף הרגל, לבדוק את ההיסטוריה הרפואית המשפחתית ולבדוק את אופי ההליכה והיציבות של המטופל. לאחר אבחון מקצועי יוכל הרופא להמליץ על שיטת הטיפול הנכונה והטובה ביותר על מנת להקל על בכאב ובמידת הצורך ימליץ על טיפול תרופתי אנטי דלקתי כדי לטפל בדלקת, ימליץ על מנוחה לרגל וישלח את המטופל מכון אורטופדי להתאמת רפידות.

איך מאבחנים את הדלקת?

אורטופד יבצע בדיקה פיזית של כף הרגל על מנת לבדוק מהו מקור הכאב עליו מתלונן המטופל. דורבן כף הרגל ניתן לאבחון בבדיקה חיצונית אך לעיתים ישלח הרופא האורטופד את המטופל לצילום רנטגן או MRIעל מנת לקבוע סופית מהו מקור הכאב ולטפל בכאב.

מהו הטיפול השכיח בדורבן?

הטיפול השכיח ביותר לטיפול בבעיית דורבן הוא התאמת מדרסים איכותיים. תפקיד המדרס לעזור בייצוב הרגל ולהפחית בעומסים ובלחצים אשר גורמים לכאב עליו מתלונן המטופל בכף רגלו. בהתאם לחומרת הבעיה והכאב יכול האורטופד לתת טיפול תרופתי אנטי דלקתי, להמליץ על טיפול בלייזר או באולטרה סאונד ולשלוח את המטופל לכירופרקט לשיפור טווח התנועה או עיסוי פיזיותרפי.

האם כל כאב ברגל מקורו בדלקת בדורבן?

יש סיבות רבות לכאבים ברגליים ולכן חשוב לפנות לאבחון מקצועי על מנת לאתר את מקור הכאב ולטפל בהתאם להמלצת הרופא. דלקת בדורבן שכיחה אך היא אינה מקור הכאב היחידי בכפות הרגליים ולכן יש לבדוק ולאבחן את הבעיה על מנת לטפל בה באופן נכון.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה