שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

ההגדרה, הסיבות והפתרונות - הכל על שפיכה מוקדמת


ארקדי גלין
 
 

סובל משפיכה מוקדמת? אתה לא לבד! כיום מסתבר שגברים רבים סובלים מהתופעה הגורמת לתסכול רב, אך למרות שהיא די נפוצה, לא הרבה גברים מרבים לדבר עליה. שפיכה מוקדמת - ההגדרות, הסיבות והפתרונות.

שפיכה מוקדמת, או בשמה הנוסף: שפיכה מהירה, הינה תופעה נפוצה בימינו. למרות שהטענה המדעית קובעת כי מדובר בתופעה אבולוציונית וטבעית לחלוטין, בשל מטרת העל להתרבות ולהביא צאצאים לעולם, מה קורה כאשר קיום יחסי מין נהיה מקור לעונג רב, להנאה ולשחרור? כאן שפיכה מוקדמת מתחילה להוות בעיה משמעותית עבור גברים רבים, והופכת לתופעה לא רצויה, שיש לטפל בה. אך לפני הטיפול, יש להבין - מהי אותה שפיכה מוקדמת וממה בדיוק היא נגרמת?

שפיכה מוקדמת- איך אפשר להגדיר את התופעה?

ישנם גברים רבים החושבים כי הם סובלים מתופעה של שפיכה מוקדמת, או שפיכה מהירה, מכיוון שאינם מסוגלים לקיים יחסי מין של יותר מחמש או עשר דקות מרגע החדירה. אך אם נביט על ההגדרה של שפיכה מוקדמת נגלה כי ההגדרה מתייחסת לכך שרק גברים המגיעים לשפיכה תוך שניות בודדות עד דקה מרגע החדירה (או לפני החדירה), סובלים באמת משפיכה מוקדמת. לכן, יש הטוענים כי קשה להגדיר במדויק מהי שפיכה מוקדמת מפני שהכול יחסי.

שפיכה מוקדמת מתרחשת כאשר הגבר אינו מצליח לזהות את נקודת האל חזור, שהיא חלק מהתהליך המתרחש כאשר הגבר מגיע לשפיכה. למעשה תהליך השפיכה מורכב משני חלקים, השיגור והפליטה. בעת תהליך השיגור מגיעה נקודת האל-חזור ומכאן הגבר ייאלץ להמשיך אל שלב הפליטה בו מתבצעת השפיכה. לפי מומחים מתחום ה-סקסולוגיה, הבעיה טמונה בכך שהגבר אינו מצליח לזהות מתי נקודת האל חזור עומדת להגיע, ועקב כך, אינו מצליח למנוע את הגעתה. כך מתרחשת שפיכה מוקדמת.

אז ממה נגרמת השפיכה המוקדמת?

גורמים שונים יכולים להשפיע ולגרום לתופעה של שפיכה מוקדמת, והם מתחלקים לשניים: גורמים פסיכולוגים וגורמים פיזיולוגים. בין הגורמים הפסיכולוגים לתופעה מוקדמת, ישנם הדיכאון, העייפות, המתח וגם תחושות של ביישנות וחוסר ביטחון עצמי. גורמים פיזיולוגים אשר יכולים לגרום לתופעה הם גורמים כגון מחלת הסוכרת, דלקת הערמונית וגם ליקויים שונים במערכת העצבים.

כאשר מזהים כי התופעה מגיעה מגורם פסיכולוגי, מומחים מתחום הפסיכולוגיה והסקסולוגיה ממליצים לנהל שיחה עם בת הזוג ולשתף אותה במחשבות ובתחושות. דבר זה חיוני ביותר הן לקשר הזוגי והן להצלחת הטיפול. אם ידוע או יש חשש לכך שהתופעה נובעת מגרום פיזיולוגי יש ליצור קשר מיידית עם רופא אשר יאבחן את הבעיה וימליץ על הטיפול בה.

כך תטפל בשפיכה מוקדמת

כיום קיימים שלושה סוגים של טיפולים בתופעה של שפיכה מוקדמת: טיפול תרופתי, טיפול התנהגותי וטיפול משולב. טיפולים אלו פותחו ע"י מומחים אשר עוסקים בתחום הסקסולוגיה. לרוב, כאשר הגורם הוא פיזיולוגי יינתן טיפול תרופתי. לעיתים, גם במקרה של גורם פסיכולוגי יש צורך במתן תרופות מהתחום הפסיכיאטרי.

הטיפול התרופתי הניתן הוא לרוב לא בעל שיעורי הצלחה גבוהים ביותר. זאת בשל העובדה כי התרופות לעיתים גורמות לתופעות לוואי אשר יוצרות תוצאה הפוכה, ובשל כך שהן מסוגלות לטפל בסימפטום ולא תמיד בבעיה עצמה.

טיפול התנהגותי כולל לרוב סדרה של מפגשי שיחה. במהלך המפגשים, המבוצעים עם סקסולוג מוסמך בלבד, המטפל עוזר למטופל לפרוץ מחסומים רגשיים, הקשורים גם לחוויות העבר, ואולי משפיעים כיום וגורמים לתופעה של שפיכה מוקדמת. בין מפגש למפגש יש לתרגל גם מספר תרגילים הניתנים ע"י הסקסולוג. במידה ויש רצון לכך, ניתן גם להעמיק ולקבל טיפול פסיכולוגי מקיף ועמוק יותר ולטפל במצבים פסיכולוגים שונים.

ניתן להשתמש גם בטיפול המשולב על מנת לטפל בתופעה. במסגרת הטיפול המשולב ניתן גם טיפול תרופתי וגם טיפול התנהגותי. וכך למעשה "תוקפים" את התופעה משני צדי המטבע.

עוד לא מאוחר ליהנות

במקרה וגם אתה סובל משפיכה מוקדמת, אין צורך להמשיך לחכות ויש לפנות לטיפול מידי אצל סקסולוג מוסמך. הסקסולוג יאבחן וייתן המלצה לאופי הטיפול. זכור כי כיום ניתן לטפל בשפיכה מוקדמת, ושחיי המין שלך יכולים להיות טובים ביותר.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה