שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

הומאופתיה והשפעותיה הרבות


ליאת מ

ליאת מנדלסון

 
 

 

 

 

 

בוודאי שמעתם כבר פעמים רבות על השיטה המצוינת הומאופתיה. במידה ולא, רצוי שתדעו שמדובר על אחת משיטות הטיפול הטובות ביותר שהינה קיימת כבר קרוב ל308 שנה. שיטת הומאופתיה היא שיטת שמרפאת כל מיני מחלות על ידי דילול של התרופות המקובלות ברפואה הקונבנציונלית ובשל כך להוריד את כל החומרים המזיקים ולהשאיר בתרופה את החומרים החיוניים לרפואתו של החולה.

בהומאופתיה ניתן למצוא מספר זרמים, כמו לדוגמא: הומאופתיה קלאסית. הומאופתיה הקלאסית מבוססת על עקרונותיו וכלליו של ד"ר האנמן סמואל (הרופא שהמציא את השיטה המוכרת) כפי שהיא נראית בספרו "האורגנון של הרפואה" וכן גם בממצאים וספרים אחרים של ד"ר האנמן שהתפרסמו במהלך השנים.

הומאופתיה הקלאסית הינה מאופיינת בתפיסת הוליסטית (דבר שונה לגמרי מהומאופתיה המודרנית של היום). לימודי ההומאופתיה הקלאסיים נחשבים להרבה יותר יסודיים, ארוכים ותובעניים. מעבר לכך, מדובר על לימודים שדורשים הבנה עמוקה של עקרונות יסוד. מעבר לכך, הלימודים נמשכים גם לאחר שקיימת פרקטיקה בבתי ספר שונים.

הומאופתיה בעולם

למרות שמדובר על אחת מהשיטות המוכרות בעולם עדיין ישנן מדינות מסוימות שלא מקבלים את השיטה ואף מפקחים עליה בצורה חמורה. ישנן מדינות שהשיטה איננה מפוקחת בכלל. התקנות בנוגע לשיטה משתנות ממדינה אחת למדינה שנייה. ניתן למצוא מדינות שבהן אין כל תקנות חוקיות בכל הנוגע לשיטה ואילו מדינות אחרות שדורשות מהמטפלים תארים ברפואה, רשיונות וכן הלאה.

ניתן למצוא מדינות בעולם (למשל: דנמרק, צרפת, אנגליה ועוד) ששירותי הבריאות הציבורי בהם מכסים חלק נרחב מהטיפולים.אם נקח לדוגמא את אוסטירה נוכל ללמוד כי שירותי הבריאות הציבורי דורשים הוכחה מדעית ליעילותו של הטיפול. חשוב לזכור שיש לבדוק היטב אודות המטפל אליו פונים ולוודא שאכן מדובר באדם מקצועי עם ניסיון קודם בתחום.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה