שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2355
מאמרים: 7348
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

הוראה מתקנת- דרכים מגוונות


אתי קסטנר

אתי קסטנר - גלגל הצלה לקשיי למידה והתנהגות 

לכניסה לאתר לחץ כאן

 
 

 

היום, תודות להבנה כי אין מדובר בחוסר אינטליגנציה וכי ישנן דרכים לעזור לתלמידים, התפתחו שיטות לימוד שונות במסגרת הוראה מתקנת. שיטות לימוד מותאמות אלו כוללות דרכי חשיבה יצירתיות אשר עשויות לעזור לילד אשר מתקשה להצליח ולהביאו למצב כמו כל ילד אחר בכיתתו. יש צורך בסבלנות, אורח רוח, התמדה ואמונה. כאשר אלו קיימים- השמיים הם הגבול. ילדים רבים התחילו ללמוד, להשיג ציונים טובים וכמו כן השתפר מצבם החברתי והמשפחתי.

הוראה מתקנת- הצלחה גורמת להצלחה

ניתן לעזור לתלמידים הסובלים מבעיית היפראקטיביות באמצעות שיטות שונות. מדובר בהפרעה ניורולוגית- עצבית והיא מתפתחת כתוצאה משינוי הניורולוגי במוח וסיבות פסיכולוגיות. כתוצאה מכך שימוש האנרגיה של היפראקטיבי משתבש וישנה בעיה של מיקוד קשב. טיפולים שונים באמצעות תנועה עשויים לעזור מאוד במקרים אלו מכיוון שאלו יעזרו לפירוק של האנרגיה המצטברת בגוף.

במקרים שונים ניתן להשתמש בכדור ריטלין. מדובר בכדור אשר מטפל בנושא הפרעות קשב וריכוז. טיפול הפרעות קשב וריכוז יכול להתבצע בעזרת דרכים נוספות כגון הקפדה על תזונה נכונה הכוללת חומצות שומן DHAאשר נמצאות באומגה 3, טיפול פסיכולוגי, לימוד במסגרת קטנה יותר כמו למשל- כיתות קטנות ומיוחדות, שיעורים פרטיים ועוד. כמו כן, ניתן להקל על התלמידים בעזרת תוספת זמן, התעלמות משגיאות כתיב, אפשרות להקראת מבחנים בעל פה ועוד.

חשיבותו של הזמן

הבעייתיות המרכזית בחוסר הצלחה היא חוסר פיתוח יכולת המחשבה וחוסר אמונה עצמית. ילד אשר נחל כישלונות לכל אורך היסודי יגדל להיות בוגר חסר מוטיבציה והערכה עצמית. מכיוון שלא יאמין כי הוא מסוגל ויכול הוא גם לא ישקיע וירים ידיים עוד לפני שבכלל ניסה להשיג דבר מה. חוסר האמון בעצמו עלול להשפיע על יכולתו להיכנס לעולם התעסוקה וכן על התחום האישי- חיי משפחה וחברה.

 ניתן לעזור לכל אלו ולמנוע אותם. הוראה מתקנת תעזור לילד לרכוש כלים לימודיים עוד בגיל צעיר. כמו כן,  פיתוח שיטות זיכרון באמצעות משחקי חשיבה, שילוב דרכים וטכניקות שונות אשר יעזרו לארגון המידע הנלמד ועוד, עשויים למנוע את הכישלונות ולבנות את הביטחון הדרוש. כמובן שעל החברה מסביב, בעיקר המורים והמשפחה לנהוג בהרבה סבלנות ולספק לילד לספק תמיכה, הקשבה ואהבה. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה