שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2287
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

הזעת יתר


ubebig@gma
 
 

הזעת יתר היא תופעה לא נעימה מהם סובלים אנשים שונים, והסיבה לכך נובעת מכך שבלוטות הזיעה מפרישות את הזיעה בצורה מוגברת בגלל תפקוד לקוי. הזעה היא תהליך טבעי שנועד לקרר  את הגוף בעת פעילות מאומצת ובנסיבות אחרות. הצורך הזה מביא להפרשת זיעה בשעת פעילות גופנית, במקרים בהם הגוף חשוף לחום רב ועוד. במקרים של התקף לב נוצרת זיעה קרה שמופרשת החוצה. סיבות נוספות להזעה מוגברת הם סיבות גנטיות, שתיית אלכוהול, מצבי לחץ, עודף משקל ועוד.

 

הזעת יתר - פגיעה באיכות חיים

איכות החיים נפגעת מאוד בשל תופעה זאת ורבים נפגעים בגללה. עיקר ההזעה מאופיינת בכפות ידיים ורגליים, בבתי השחי, במפשעות, בפנים ועוד. התופעה גורמת לסבל חברתי לסובלים ממנה, ומתבטאת בהופעת כתמי זיעה על חולצות, על הפנים ועוד. אנשים הסובלים מכך מחפשים דרכים שונות לטפל בה, ויש טיפולים מומלצים שונים, כמו:  טיפול בעזרת תרופות, טיפול באמצעות חשמל, ניתוחים כירורגיים , טיפולים באמצעות קרם ודאודורנט המכילים אלומיניום כלוריד ופרוצדורות של שאיבת בלוטות הזיעה בבית השחי.

 

טיפולים באמצעות בוטוקס

אולם, אחד הטיפולים המוצלחים ביותר הוא באמצעות הזרקת בוטוקס, מאחר והוא יעיל מאוד. בוטוקס הוא בעיקרון רעל משתק, הרפואה משתמשת בו במינונים קטנים, ונעזרת בו לשיתוק שרירים שונים. במקרה של הזרקה כזאת הוא גורם לחסימת הסינגל העצבי המורה לבלוטה להפריש זיעה, וכך מטופלת הבעיה. לאחר כשבוע עד עשרה ימים נחלשת כמות הזיעה המופרשת. כל הפרוצדורה מסתיימת תוך זמן קצר יחסי, ויש צורך לבצע את ההליך כל פעם מחדש בהפרשים של חצי שנה עד שנה.

 

טיפול אצל רופא מומחה

את ההזרקה עושים כירורגים פלסטיים בקליניקות מאושרות שיש בהם את כל אמצעי הבטיחות המתקדמים ביותר. הפרוצדורה נעשית באלחוש מקומי ואחוז הסיבוכים נמוך ביותר. כל מי שסובל מבעיית הזעת יתר צריך לחפש ולמצוא רופא בעל מוניטין שיש לו ניסיון רב בטיפולים אלו. הרופא המתמחה בתחום יפתור אותו מהבעיה וכדאי להשקיע בכך מאחר וחיי החברה חשובים לכל אחד. הוא אינו רוצה להרגיש שלא בנוח ואפילו דחוי. כך שהדבר חיוני לניהול אורח חיים תקין.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה