שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

הידרותרפיה - כלי שיקום לאיזון הגוף והנפש


גבי טפרברג

גבי טפרברג, מנכ"ל גלגל הצלה - מרכז הידרותרפיה ולימודי שחייה.

בגלגל הצלה מתמחים בטיפולי הידרותרפיה, לימודי שחייה לילדים, שחיית תינוקות, לימודי שחייה לנוער, לימודי שחייה למבוגרים, לימודי שחייה לקשישים וכמו כן מתקיימת פעילות אירובית במים. במרכז צוות מקצועי ומנוסה, רובו נמצא במרכז שנים רבות, במטרה לתת מענה לכל צרכי האוכלוסייה המגוונת. 

 

 
 

אותו לחץ הידרוסטטי, ששומר עלינו מנפילה, מתיחה, עומס ונזק, מצוי באופן טבעי במים, והידע להשתמש בו, יקדם אותנו בתהליך הידרותרפיה השיקומי. הנכה, שאיבד את תבנית ההליכה שלו, יוכל להשמישה במים, בגלל התנועה האיטית, והמדוייקת, שניתן לרכז במים, ללא פחד מפני נפילה. גם אם איבדתי שיוי משקל, התהליך הוא כה איטי, עד כי ניתן לשלוט בו מתוך אותו בטחון עצמי, שאבד לנו, בגלל הפגיעה.

 

אין לשכוח את הסיסמא המובילה:

גם במצב של כאב והגבלת תנועה, נשארת  מטרת הטיפול ההידרותרפילהעלותאת יכולתינו הפיסית ולהשפיע על יכולתינו המנטלית.זה הוא תמצית השיקום.

 

המטופל המגיע לבריכה מלא בציפיות. ברב המקרים ניסה סוגים שונים של תרופות ומצבו לא השתפר.הוא רוצה לכאוב פחות ולהרגיש שחרור באזור הפגוע, כך שיוכל לייצר תנועה.

מצב רוחו שפוף, חיי היום יום שלו השתנו, הוא זקוק לתמיכה של הסובבים אותו, אך תוצאת הטיפול הראשון תכריע אם מצבו. שיפור, גם אם הוא זמני, ישפיע על נפשו, ויפיח בו כוח להמשך.

המשפט נפש בריאה בגוף בריא מקבל עתה יתר משמעות.

ככל שהטיפול יהיה בשלביו הראשוניים יותר, תיעשה יותר עבודה על ידי המטפל, אך תמיד  יתקיים, בו זמנית, תהליך גרוי המים ווחומם, כמו גם התנועה נגד ועם הזרם, שיוביל להפעלת הפריפריות של הגוף, ומטבע הדברים, הכיוון יהיה מרכז הגוף.

ברמה הפיסית, חשוב לכוון את כל התהליכים למרכז הגוף. מרכז הכח הפיסי והמנטלי מתרכז בו, והוא מקור הרפוי האפקטיבי בתהליך השיקומי.

כאשר מתקיים אבחון קבוע  של מטופל, על מנת לנתח את מטרות השיקום, בין אם הוא היגיע על רקע אורטופדי, נוירולוגי, נפשי, נשימתי ועוד, יש לבדוק לא רק את אזורי ורמת הכאב, טווחי התנועה של המפרק הפגוע וכח השרירים, אלא גם את יכולת ומיומנות הציפה שלו.

פרמטר זה עתיד להוות את הבסיס לתכנון השיקום ההידרותרפי.

שליטה במיומנות תאפשר להשכיב בבטחון את המטופל במנח הוריזונטלי, ולקדמו בשני המרכיבים הראשונים:כאב וגמישות. כמו כן, נוכל להקיש באמצעות רמת השליטה בציפה על מצב שרירי הבטן שלו, שיווי המשקל, היציבה, סכוי הקניית מיומנות השחייה השיקומית וכו'.

 

מנסיוני רב השנים, כל טיפול חייב לכלול גרוי של מרכז הגוף. הליכה היא סוג של גירוי, שחזרה עליה במים אינה מסכנת את בריאותו של אדם. תחושה של יתר שיווי משקל ויציבה תתפשט על גופו, והוא ירגיש בטוח ללכת בחוץ, כי ישלוט בנפילות ובמעידות, שהיו מנת חלקו עד היום.

זה הוא התחלת תהליך השיקום, שסופו הינו חזרה לחיי יום יום, ושמוש בהידרותרפיה כגורם מתחזק.

אל תשכח:

היציבה חשובה

לתהליך ההחלמה

אך משמעות גדולה לה

גם בתחזוקה הלאה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה