שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2557
מאמרים: 7609
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

הכירופרקטיקה כמענה למגוון רחב של כאבים ספונטניים וכרוניים


דניאל שרמן
 
 

במה נוגעת הכירופרקטיקה?

עיסוקה העיקרי של הכירופרקטיקה הוא למעשה בטיפול שליטה ובקרה על אופן פעילותו המכני של עמוד השדרה על מערכת העצבים. תפקידן של 24 החוליות של חוט השדרה הוא לשמור על עמוד השדרה והעצבים ההיקפיים הנובעים ממנו, כלומר מערכת העצבים. כמו כן, לעמוד במשקל הטורסו וכן לתת לאזורים קיימים בו אפשרויות כיפוף שונות ומגוונות. הכירופרקט מאומן בביו-מכניקה קלינית של עמוד השדרה ובריפוי של הכיוונים הבעייתיים של נישה זו.

טיפול זה שמונע התפרצויות כאבים ומוכח כעוזר בדרך אפקטיבית, הנו הטיפול הכירופרקטי. מבין התועלות המשמעותיות של הטיפול הכירופרקטי ניתן למנות שימון ואיזון של המפרקים הרגישים בעמוד השדרה, טיפול בכאבי גב אצל נשים בהריון, טיפול נקודתי עבור פציעות ספורט, ומכאובים כרוניים רבים אחרים. בנוסף, מרכיב הכירופרקטור לפציינט כמה תרגילי מתיחה וחיזוק המותאמים נקודתית עבורו ויש ביכולתם לעזור, למשל בהבנה איך לשבת, בהבנה איך מנהלים שינה נכונה ואיזה סוג ספורט ראוי ועוד. על מנת לנצל באופן המקסימאלי את הטיפול הכירופרקטי, הלקוח צריך לשתף פעולה בביצוע התוכנית שנבנתה בידי המטפל ושינוי הרגלי התזונה לפי הצורך.

 

אוקי, אז בשביל מה כירופרקטיקה?

טיפול ללא חומרים כימיים, אין חשש מניתוח, יכולת החלמה טבעית לחלוטין, טיפול בשורש הבעיה ולא בתופעות זמניות, ראייה הוליסטית של הגוף כמכלול וקיימים יתרונות נוספים רבים. זאת בשונה מרפואה העושה שימוש בתרופות, שנוטה להעלים את הסימפטום בלבד. כתוצאה מכך, המטופל מכניס לגופו כדורים על מנת להעלים איתותי מצוקה של הגוף בעוד הגורם לכאבים עוד לא טופלה. לא אחת זה מגיע עד לסיטואציה שדורשת ניתוח.

הטיפול הכירופרקטי ישאף לאתר את מקור המחלה. אם בסיס כאב הראש הוא צווארי - כשיוקל הלחץ מהצוואר, כאב הראש יעבור. אותו הדבר לגבי פריצת דיסק. לגוף האדם ישנה מסוגלות מעוררת השראה לתקן את עצמו, והוא עושה זאת יותר טוב כשאין לו הפרעות במערכת העצבים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה