שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

הכנה פיזיולוגית לניתוח


לי באומן

לי באומן , אשת המילה הכתובה, ליברלית , אוהבת לכתוב על סוגיות מגדריות ו אביזרי מין .

 
 

הליך ניתוחי הינו הליך רפואי שנעזר בטכניקות אופרטיביות על מנת לחקור או לטפל במצב פתולוגי של מטופל (מחלה או פציעה) מתוך מטרה לשפר תפקוד גופני או נראות גופנית. ישנם סוגים שונים של ניתוחים: ניתוח חירום להצלת חיים, ניתוח לשם קבלת אבחנה, השתלת איבר, ניתוחי קטיעת איבר וניתוח קומטי.

רמות החרדה של המטופל משתנות לאורך ההליך הניתוחי. מה מעורר את רמות החרדה של המטופל בשלבים השונים של הניתוח? ראשית, אין לשכוח שכל ניתוח מערב אלמנט כלשהו של סיכון. הסיכון יכול להיות נוכח ההסתברות לכישלון של הניתוח וגם נוכח ההסתברות לסיבוכים של הניתוח ולנזק נלווה. מעבר לסיכון האמיתי המגולם בניתוחים, ישנו גם הפחד של המטופל אודות הסיכון האמיתי הכרוך בניתוח, אך מעבר לכך הפחד נסוב גם סביב  ייצוגים של הפרוצדורה הכירוגית כמו למשל: פחד מרופאים, פחד ממיכשור ו מחשוב רפואי, חשש להיות לא ברור או לא להבין את ה  מאמרים והמידע הרפואי, חשש מההרדמה הכרוכה בניתוח, בושה בלהיות נזקק במיטה בבית חולים, חשש שאיש לא יבוא לבקר ושאנשים יירתעו מהמראה של המטופל עקב הניתוח.

על מנת לסייע לאדם להפחית את החרדה רצוי לערוך התערבות פיזיולוגית של היפנוזה. בהיפנוזה המטופל מצליח להרגע על בסיס הנחייה לרוב לאור דמיון מודרך של הרגעת שרירים. המטפל נותן סוגסטיות לדמיון ויזואלי נעים, מעודד להתנסות מרגיעה ושלווה. כמו כן, נותן סוגסטיה ממוקדת סימפטומים לשם הפחתת הכאב, הבחילות או העייפות שהן התופעות לוואי הנלוות לניתוח. התערבות זו יחד עם התערבות קוגניטיבית מסייעת להתמודדות ו מיתוג מחדש של התחושות הגופניות.

הכנה פיזיולוגית לניתוח כמו היפנוזה מועילה גם לרווחת המטופל, לתוצאות הניתוח ולמערכת. חשוב שהצוות הכירוגי יבין את התרומה של הכנה לניתוח, ויידע לאתר מטופלים שזקוקים להתערבות פסיכולוגית.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה