שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

הסרת שיער בלייזר - התפתחות טכנולוגיה חדישה


אסף יהלומי
 
 

ברוב התרבויות נחשב העדר שיער לסממן מובהק של נשיות. האנתרופולוגים והביולוגים האבולוציוניים אף מצאו לכך הסבר פיזיולוגי: העדר שיער יכול (אך לא תמיד) להצביע על רמת אסטרוגן גבוהה יותר בדם, ובכך להצביע על יכולת פוריות רבה יותר של האשה (כאמור אין כלל זה נכון תמיד).

בתרבויות מסויימות, כמו רומא העתיקה או כפי שמקובל בחלק מהמקומות בימנו, העדר שיער נחשב גם לסימן חן לגבר. ידוע שיוליוס קיסר, המצביע הרומי הדגול וראשון האימפרטורים הרומאיים, הקפיד מאוד לגלח את כל שער גופו ולמשוח אותו בשמן.

בגלל הדרישה האסטטית, התפתחו במהלך הדורות אמצעים שונים ומשונים להסרת שיער. בעת העתיקה עשו שימוש בעיקר בתער אבן או מתכת. מאוחר יותר הומצאו הצבטות והפינצטות השונות, בהם עושים שימוש מסויים עד היום.

בעת המודרנית, עם התפתחות הכימיה, התחיל השימוש בחומרים שונים להסרת שיער בציוד מודרני. מדובר בחומצות חזקות בדרך כלל, שנמרחות על העור לזמן מוגבל  במהלכו הן הורסות את הקשרים הכימיים המחזיקים את השערות, ובכך גורמים לנשירתו.

השימוש בחומרים אלה זכה לפופולריות רבה עם המצאתו, אולם כיוון שמדובר בחומרים אקטיביים מאוד, איחור קל בהסרתם עלול לגרום לכאבים קשים ואף לקביעות. אי לכך, מלבד בקרב זרמים מסויימים ביהדות, שם קיים איסור מוחלט על גילוח הזקן בתער וגברים צעירים משתמשים בחומרים אלה לגילוח, נזנח השימוש בחומרים מסירי השער.

לבסוף התפתח גם שיכלול של הצבט והפינצטה: במקום לעקור כל שערה בנפרד, ניתן למרוח את העור בשעווה מיוחדת, ולתלוש אותה יחד עם השערות (ולרוב גם עם חלק מהנשמה).

המצאת החשמל פתחה דרך חדשה של טיפולים, טיפול הסרת שיער בלייזר , הפעם לצמיתות. צריבה של בסיס זקיק השערות עזרה בדרך כלל להרוג אותו, ובכך למנוע את גידול השערות בעתיד.

עם זאת, טכניקה זו דרשה צריבה באלקטרודות של כל שערה בנפרד. מלבד הכאב הרב שבפרוצדורה, היא גם דרשה שעות עבודה רבות מצד הטכנאית והפציינט. לכן, למרות הצלחת השיטה מבחינת מניעת גידול השיער ברוב המקרים גם לפרקים זמן ארוכים אחרים הטיפול, לא זכתה השיטה ליותר מידי הצלחה.

השיטה המתאורת בכותרת התאפשרה רק עם המצאת הלייזר בשנות השישים. עברו עוד שני עשורים עד שהתכנולוגיה הזו התפתחה מספיק כדי לאפשר את האפליקציה שלה ברפואה האסטטית. העקרון עליו היא עובדת דומה להסרת שיער בחשמל: המטרה היא להעביר מספיק אנרגיה באופן סלקטיבי לזקיק השערה כדי לגרום למותו.

כיוון שהשערות כהות יותר (בדרך כלל) מן העור, הן קולטות ומעבירות אנרגיית אור טוב יותר, ולכן תינזקנה יותר מן העור שמסביב. כיום כידוע ישנן שיטות מגוונות כגון הסרת שיער ב- IPLאו טיפול הסרת שיער באינפרא אדום


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה