שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

הפסקת עישון בישראל - יותר ויותר אנשים נגמלים מעישון


גל גול

golaso

 
 

כולנו יודעים עד כמה העישון מזיק לבריאות ועשוי לגרור בעקבותיו מחלות רבות, שמרביתן חשוכות מרפא. ובכל זאת, ישנם מעשנים רבים שהעישון הפך לחלק בלתי נפרד מהתנהלותם היום יומית, וזאת, למרות האזהרות הרבות והסכנות הכרוכות בכך. לשמחתנו, ניתן לראות לאחרונה מגמה של ירידה בכמות המעשנים בישראל, שלא כמו במדינות אחרות בעולם. מה הסיבות לכך ומה מאפיין מגמה זו? על כך, במאמר הבא.

נתונים מפתיעים ומשמחים

על פי דוח משרד הבריאות לשנת 2013, ניתן לראות ירידה במספר המעשנים בישראל. בעוד שבשנת 2012 עשרים אחוז מהאוכלוסייה היו מעשנים, נכון לשנת 2013, 18.7% הם מעשנים, כלומר ישנה ירידה של יותר משני אחוזים. אמנם מדובר באחוז גבוה עדיין של מעשנים, ובכל זאת הפסקת עישון זוהי מגמה משמחת מאד שאיננה מאפיינת כל כך מדינות אחרות בעולם. הסיבות לירידה במספר המעשנים הן רבות מאד, ובמיוחד מכוני הגמילה, שתופסים תאוצה יותר ויותר בשנים האחרונות ומספקים פתרונות רבים למעשנים. גם קופות החולים שלוקחות חלק פעיל במשימה עוזרות בכך ומציעות למעשנים סדרות גמילה שונות, במסגרת כלל השירותים.

פתרונות רבים למעשנים

שלא כמו בעבר, המודעות הרבה לכך, לצד הפתרונות הרבים שמוצעים למעשנים, מאפשרים לכל מי שמעשן, ולא משנה כמה שנים, למצוא את המסלול שיעזור לו להפסיק את העישון ולבחור באורח חיים בריא יותר. ניתן לראות עלייה של ארבעה אחוזים, ובמיוחד אם משווים זאת לשנים קודמות, במספר הפונים לקבוצות הגמילה המוצעות בקופות החולים וגם עלייה במספר הפונים למכוני הגמילה בארץ. לצד כל זה, גם העובדה שחל מיסוי על מוצרי הטבק ועלותם גבוהה יותר, מונעת מרבים לרכוש אותם בכמות גדולה כפי שעשו זאת בעבר ולעיתים גם לוותר על העישון.

לסיכום

מגמת הירידה במספר המעשנים היא מגמה משמחת ומבטיחה מאד. מצד שני, חשוב להמשיך במאבק נגד העישון ולנסות למשוך כמה שיותר מעשנים לבחור בגמילה בעישון והפסקה מידית. במקביל, גם החינוך בקרב הצעירים הוא חשוב מאד, ובמיוחד אלה שעדיין לא התחילו לעשן. לעישון ישנם נזקים רבים מאד וכדאי לזכור שאפשר למנוע אותם! בחירת מכון גמילה מתאים שיספק את הכלים לעשות זאת ומסגרת מקצועית ונכונה הן הדרך הטובה ביותר אל הבריאות ואל ההצלחה. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה