שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2541
מאמרים: 7584
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

הפרעות בתקשורת – ילדים ומבוגרים


אסף ברנר
 
 

קצר בתקשורת

בעיות מולדות, מחלות, פגיעות ראש, בעיות פסיכולוגיות וגורמים נוספים עלולים להקשות על האדם לבטא את עצמו בצורה רהוטה. קשיים בדיבור נפוצים בקרב ילדים ובני נוער, ללא תרגול מתאים לא ניתן יהיה להעלים את הבעיות. הקשיים בכושר הביטוי פוגמים ביכולתו של האדם להביע את עצמו בחברה ומהווים מטרד בחיי היומיום. שיפור משמעותי ופתרון מלא לבעיה אפשר להשיג רק באמצעות קלינאי תקשורת. תרגולים נכונים והדגמה כיצד להפיק את הצלילים נכון יותר ואיך לכוון את תנועת האוויר ישפרו את המיומנות.

עבודה עם ילדים ונוער

סימנים ראשונים שמעידים על הפרעות בתקשורת אפשר למצוא כבר בגילאים צעירים. ילדים שמגיבים באטיות לגירויים ומתקשים בפיתוח כישורי השפה זקוקים לאבחון. קלינאי תקשורת פועלים לסייע לילדים בשלבים מוקדמים ככל הניתן. הם משתלבים במערכת החינוך, קופות החולים ובמרכזי טיפול לילדים ונוער במטרה לאתר את הקשיים כבר בשלבי התחלתם ולמגר אותם. בני נוער שמתמודדים עם גמגום בגיל ההתבגרות זקוקים לסיוע, הליקוי מביא עמו מועקה נפשית ופגיעה משמעותית בתחושת הביטחון עצמי של הילד. בתקופה בה אפשר לטפל בבעיה אין כל סיבה להמשיך לסבול.

טיפול במבוגרים

קלינאי תקשורת פוגשים מטופלים מבוגרים בתהליכי שיקום לאחר אירועים מוחיים ושאר פגיעות ראש. פרט לחולים מגיעים אל קלינאי התקשורת גם מבוגרים שמבקשים לשפר ליקויים קלים בדיבור שמלווים אותם מתקופת הילדות וכאלו שמבקשים לעצמם כושר ביטוי טוב יותר.

קבוצה גדולה נוספת שזקוקה לקלינאי התקשורת היא קהילת החרשים ולקויי השמיעה. פגיעה בשמיעה באה לידי ביטוי בקשיים בדיבור והפרעות תקשורת משמעותית. מכוני שמיעה נעזרים בקלינאי התקשורת בכדי להתאים לכל פונה את המכשיר המתאים לו ביותר ולסייע לו להפיק תועלת מרבית מהשימוש.

התמודדות עם בעיות שמיעה

כושר הדיבור של האדם תלוי ביכולתו לשמוע את עצמו ואת הסובבים אותו. מבוגרים וילדים שסובלים מפגיעות בשמיעה מגלים במהרה קשיים בדיבור. את האבחון הראשוני של חומרת הבעיה מבצעים מכוני שמיעה. בהתאם לתוצאות הבדיקה אפשר יהיה להמליץ על שימוש במכשירי שמיעה ופעולות כירורגיות. ליווי מקצועי של קלינאי תקשורת לכל אורך הדרך יסייע לאדם ללמוד כיצד להתמודד עם המוגבלות ואיך להמשיך לתקשר בצורה תקינה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה