שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

הפתרון היחיד לעישון במקומות ציבוריים


לינקשייק

לינקשייק - קידום ושיווק באינטרנט

 
 

 

בנובמבר 2011 נכנס לתוקפו חוק למניעת עישון במקומות ציבוריים. החוק קיים למעשה כבר הרבה שנים אך רק לאחרונה בעקבות פעולתו הבלתי נדלית של השר לאיכות הסביבה קיבל החוק משנה תוקף ושיניים. בישראל מעשנים כ- 30% מהאוכלוסייה ולכן זוהי נקודת חיכוך בין המעשנים ללא מעשנים. חברות רבות נוהגות להעלים עין וממשתדלות למצוא פתרונות יצירתיים כדי להתגבר על התופעה. כך למשל ניתן למצוא חדרי עישון בהם לא עוברים אנשים שאינם מעשנים, עישון במסדרונות, עישון קרוב לחלון פתוח, עישון משעה מסוימת וכדומה.

החמרה בעונשים

עם כניסת החוק החדש הוגדלה בעצם אחריות בעלי העסקים ועונשם הוחמר. בעל עסק, לדוגמה בעל פאב, התופס אדם המעשן בבית העסק מחויב לבקש מהמעשן להפסיק מיד. במידה והוא נתקל בסירוב עליו לפנות לרשות הפיקוח המקומית והפקח מגיע לרשום דו"ח מוגדל למעשן. מעשן הנתפס יקבל קנס של 1,000 ש"ח בעוד בעל עסק שלא מונע עישון יקבל קנס מוגדל של 5,000 ש"ח. ההשפעה הרבה ביותר של החוק הינה במקומות הבילוי כמו פאבים ומסעדות אך עדיין לא מורגשת בקרב משתתפי שמחות. בעלי גן אירועים בתל אביב או בכל מקום אחר בארץ עדיין לא אוכפים את החוק ומאפשרים לציבור המעשנים לעשן חופשי ואף מציבים מאפירות למרות שמדובר במהלך הנוגד לחוק.

פתרון טכנולוגי

ארה"ב היא המתקדמת ביותר בחוקי מניעת עישון ובעלי עסקים מונעים מעובדיהם לעשן ואף מפנים אותם לטיפולי גמילה מעישון. בשנת 2003 המציא רוקח סיני סיגריה אלקטרונית ומשנת 2005 החל בשיווק מסיבי של סיגריה זו ברחבי העולם. לאט לאט תופסת סיגריה אלקטרונית מקום של כבוד ואנשים בוחרים להשתמש בה, להפחית את נזקי הטבק המצטברים ולשמור על אורח חיים בריא יותר ללא ויתור על הרגלי העישון שלהם.

עישון הוא מטרד

עישון מהווה מטרד כבד ללא מעשנים. גן אירועים בתל אביב או מקום בילוי אחר המאפשר לעשן במקום הציבורי גורם לסבל רב בקרב הלא מעשנים ולנזקי עישון פסיבי. על מנת למגר את התופעה יש צורך בשיתוף פעולה מצב בעלי המקומות ועריכת ביקורות פתע רבים תוך הטלת קנסות כבדים על בעלי גני ואולמות אירועים. מדובר בתהליך ארוך הלוקח זמן אך רק עזרה מבעלי מקומות הבילוי, בעלי חברות ופעולות חינוך והסברה יש סיכוי להביא למפנה ולגרום לציבור המעשנים להתחשב במעשנים הפסיביים. סיגריה אלקטרונית היא רק פתרון יחיד בתוך המלחמה בין המעשנים ללא מעשנים. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה