שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

הקשר בין מזרונים למחלות לב


רותם וובז

רותם וובז

 
 

האם קיים קשר בין מחלות לב לסוג מזרונים מסוים? בהחלט יש אפשרות כזו. מחלות לב הם מאפיין של מתח. מתח בחיים שלנו במיוחד בישראל הוא נפוץ בקרב רוב האוכלוסייה. יש לנו לא מעט סיבות להיות במתח, המצב הכלכלי שלנו, הילדים שלנו, המצב הביטחוני, וזה רק על קצה המזלג, יש עוד סיבות רבות שקשורות לעבודה, לזוגיות ועוד אלפי סיבות לנהיות במתח.

אז סיבות להיות במתח לא חסרות, אבל איך אנו יכולים להוריד את רמת המתח בחיים שלנו?

פעילות גופנית, מזרון איכותי, ותזונה.

מזרון- החשיבות של המזרון בחיינו יכולה להיות גורם המוסיף מתח בחיינו או מוריד מתח. הכוונה היא לסוג המזרון שיש לנו בחדר שינה. מזרון ישן יכול להוות גורם מוסיף מתח, אנחנו לא ישנים טוב, קמים עייפים בבוקר, ולאורך זמן העייפות משפיע הן על התפקוד שלנו והן על המתח המצטבר בחיים שלנו. העייפות יכולה להביא אותנו לפיטורין מהעבודה, או לחוסר תשומת לב לילדים שיכול להיגמר באסון. לעומת זאת מזרונים איכותיים ונוחים יכולים לתרום לרמת החיים שלנו, שינה טובה תגרום לנו להיות בעלי מרץ, חדי מחשבה וכך למצוא פתרונות הן בעבודה והן לבעיות שצצות במהלך החיים שקשורות לכל הנושאים סביב חיינו. לכן כן יהיה נכון לומר שיש קשר עקיף בין מזרון איכותי להורדת מתח והסיכויים לחלות במחלות לב.

כמובן שמעבר למזרון יש עוד גורמים שהמשפעים על המצב הגופני שלנו: תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית. בשנים האחרונות יש יותר מודעות לאורח חיים בריא, ידוע שתזונה ופעילות גופנית תורמים להורדת הסיכון לחולות במחלות קשות כגון: סוכרת, שבץ מוחי ומחלות לב. המודעות היום למה שאנחנו אוכלים היא גבוהה, כולם מודעים לחשיבות של אוכל בריא וכולם יודעים מה מוגדר אוכל בריא, אבל יש עדיין אנשים שלמרות המודעות מעדיפים להמשיך להיות חיים חסרי מודעות ופעילות.

פעילות ספורטיבית יומיומית מומלצת לכל אדם, לא משנה מה גילו ומינו, כמובן שריצה למרחקים אינה מומלצת לאישה בהריון, אבל יש אין סוף תרגילים שמתאמים לכולם.

ישנו קשר הדוק בין מזרונים לפעילות גופנית, מזרון איכותי יכול תרום לשחרור הגוף והשרירים בזמן שינה בזכות התמיכה שהמזרון מעניק בזמן השינה לגוף. ומכאן שוב אנו חוזרים לקשר העקיף הין סוג המזרון למחלות וכאבים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה