שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

התקרחות גברית- סיבות והתמודדות עם התופעה


ubebig@gma
 
 

כולם מכירים את התופעה אבל לא כולם מבינים מדוע היא מתרחשת. התקרחות גברית היא בעצם בעיה שנובעת מרגישות של חלק מאזורי הקרקפת להורמון שנקרא דיהידרו-טסטוסטרון. ההורמון משפיע ישירות על זקיקי השיער וגורם לכך שהם ייצרו שיער דקיק באזורים שבהם מתקיימת הרגישות להורמון. לשאלה האם התקרחות היא תופעה שעוברת בתורה אין תשובה ברורה, מפני שהרגישות היא אכן עניין גנטי, אך היא מערבת כמה גנים ולכן מנגנון התורשה שגורם לאותן התקרחויות אינו ברור.

התקרחות – מה הסיבות?

מחקרים חדשים מצאו שקיים חלבון מסוג מסוים שמונע צמיחת שיער ונוכחותו על הקרקפת קשורה קשר אדוק לתופעת התקרחות בקרב גברים. סיבות אחרות לבעיית התקרחות שאינן קשורות לגורם הגנטי עלולות לגרום לנשירת שיער קיצונית כמו למשל אנמיה שמקורה בחוסר ברזל, תת פעילות של בלוטת התריס, פטריה על עור הקרקפת לחץ ומתח קיצוניים ועוד. נוכח הסיבות המגוונות שבעטיין עלולה להופיע התקרחות גברית, ניתן להבין כי הפתרונות לבעיה משתנים על פי מקור הבעיה.

מה הטיפול?

גבר שסובל מהתקרחות על רקע בעיה הפיכה כמו מתח, אנמיה או פטריה, יכול לטפל בבעיה עצמה וכך לעצור את הנשירה. לעומת זאת אם מדובר בבעיה שמקורה גנטי או שמדובר על בעיה שמקורה בהורמון וברגישות אליו, יש לעבור טיפול מיוחד נגד התקרחות. פתרון לבעיית התקרחות של גברים יכול להיות על ידי תרופות שמשפיעות על הזקיקים וכך מעודדות צמיחת שיער. יש תרופות שחוסמות את האנזים שאחראי על ייצור ההורמון דיהידרו-טסטוסטרון שאחראי לבעיה של התקרחות. גבר שמשתמש בתרופות הללו צריך להבין שיעילותן נפסקת מרגע שמפסיקים להשתמש בהן.

פתרונות נוספים

פתרון אחר יכול להיות השתלת שיער. גברים שעוברים השתלת שיער עוברים שטיפול שבו עושים שימוש בשיער שנמצא מעל לעורף, אל האוזר שבו יש התקרחות. התהליך נעשה תחת הרדמה מקומית, ומתחיל לתת את אותותיו לאחר שלושה חודשים מתום הטיפול. התקרחויות יכולות להיות מטופלות גם על ידי מסרק לייזר שבו נעשה שימוש בקרן לייזר ברמה נמוכה שמגבירה את זרימת הדם לקרקפת ומזינה את זקיקי השיער תוך סילוק יעיל של ההורמון שגורם לבעיה של התקרחויות אצל גברים.

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה