שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2385
מאמרים: 7348
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

חיתולים למבוגרים לטיפול בבעיות בריחת שתן למבוגרים


אמנון
 
 

זה קורה פעמים רבות בגיל יחסית מבוגר, אך לא רק- דליפת שתן ובריחת שתן היא בעיה נפוצה מאוד בקרב לא מעט גברים ונשים בכל הגילאים, כאשר נשים נוטות לסבול ממנה פי שלוש מגברים. בכל המקרים, מדובר במצב מביך מאוד. לעיתים תחושת המבוכה עלולה למנוע מן הסובלים מדליפת השתן לפנות לטיפול. עם זאת, כדאי לדעת כי אין צורך להתבייש בבעיה הנפוצה, וכי פנייה לטיפול עשויה לסייע לצמצם את הפגיעה בשגרת החיים ובאיכות החיים. מה ניתן לעשות במקרים של בריחת שתן למבוגרים?

טיפול בבעיות רפואיות

פעמים רבות, בריחת השתן אינה מופיעה לבדה, אלא כסימפטום של בעיה רפואית אחרת- בין היתר, גורמים לבריחת שתן עשויים להיות דלקת בדרכי השתן, עודף משקל, סוכרת בלתי מאוזנת ועוד. במקרה זה, כדאי שלא להזניח את הבעיה ולפנות לטיפול- טיפול יעיל בבעיה שהביאה לבריחת השתן יטפל, ככל הנראה, גם בבריחת השתן עצמה.

חיזוק השרירים

קיימים לא מעט מקרים בהם הגורם לבריחת השתן הוא היחלשות של שרירי רצפת האגן ושל הסוגרים. הדבר עשוי לקרות עקב ניתוח באיזור או עקב לידה. במקרים אלה, קיימים תרגילי פיזותרפיה יעילים לחיזוק השרירים. ביצוע התרגילים באופן יומיומי עשוי להחזיר את השליטה בסוגרים ולסייע בהקלה משמעותית על הבעיה, ולעיתים אף בהעלמה מוחלטת שלה. ניתן לבצע את התרגילים באופן עצמאי, או באמצעות טיפול ביופידבק, אשר מעניק למטופל מודעות ובקרה על גופו.

טיפול תרופתי

במקרים חמורים יותר, קיימת אפשרות גם לטיפולים תרופתיים למטרת הקלה על הבעיה. קיימות תרופות אשר מפחיתות את כמות השתן ובכך מצמצמות בריחת שתן. מנגד, לעיתים הבעיה נגרמת עקב לקיחת תרופות משתנות- במקרים כאלה, ניתן להתייעץ עם רופא לגבי החלפת תרופות אלה בתרופות בעלות פונקציה דומה.

מוצרי ספיגה

ניתן לחיות עם בריחת שתן ודליפת שתן באופן יומיומי ולצמצם ככל הניתן את הפגיעה באיכות החיים על ידי שימוש במוצרי ספיגה. מוצרי ספיגה עשויים להיות נוחים ודיסקרטיים, כך שניתן ללבוש אותם ללא חשש בכל סיטואציה שהיא.

ניתן להזמין מוצרי ספיגה מתאימים כמו חיתולים למבוגרים, הן מבחינת מידות הגוף והן מבחינת חומרת הבעיה. קיימים מוצרים המתאימים לבריחה ודליפה במהלך היום, כמו פדים וחיתולים, לעומת מוצרים המיועדים לבריחת שתן במהלך הלילה, כמו סדין סופג חד פעמי. בכל מקרה שהוא, באמצעות שימוש במוצרי ספיגה איכותיים ניתן לבצע כל פעולה שנהגתם לבצע, לרבות עמידה מול קהל ולינה מחוץ לבית. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה