שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

טיפול בהפרעות אכילה


טלי גל
 
 

אם אתם מגלים כי חבר או קרוב משפחה יקר לכם איבד בצורה משמעותית קילוגרמים רבים ממשקלו והוא טוען כי הוא אינו חולה במחלה כלשהי או שתפסתם חברה טובה מקיאה לאחר הארוחה יותר מפעם אחת, הגיע הזמן להגיע אל איש מקצוע שיבחן את המקרה, יאמר לכם האם הוא סובל מהפרעת אכילה כלשהו ואם כן איזה טיפול בהפרעות אכילה יתאים לו.

 

טיפול קוגניטיבי בהפרעות אכילה

אחד הטיפולים המוכרים ביותר בכל הקשור אל הפרעות אכילה וזה אשר מוצע במרכזים רבים אשר מציעים טיפול בהפרעות אכילה הוא טיפול קוגניטיבי. כאן מדובר בטיפול התנהגותי אשר נמצא כאפקטיבי בחולים בבולימיה נרבוזה. כאן הטיפול מחולק למספר שלבים, כאשר הראשון יעסוק בכל הקשור אל כתיבת יומן אכילה ומחשבות סביב פעולות של אכילה ושל משקל.

המטרה היא להפסיק את הפעולות האוטומטיות של הקאות כאשר החולים חושבים על המשקל שלהם או רואים אוכל. בצורה זו החולה ילמד לבלום את הפעולה המיידית ולחשוב על מה שהוא עומד לעשות וכך לנסות ולשנות זאת. השלב השני יעסוק בכל הקשור לתדמית העצמית של המטופל, כיצד הוא רואה את עצמו לעומת המציאות.

השלב השלישי יהיה יישום של כל הדברים שנלמדו וזאת על מנת לאפשר למטופל להשתלב בחיים הנורמטיביים ולמנוע את הישנות התגובות והפעולות הקשורות אל המחלה.

כאן מדובר בסדרת פגישות (בדרך כלל עד 24 פגישות). טיפולים קוגניטיביים תמיד יעשו על ידי פסיכולוגים מוסמכים או אנשי מקצוע אחרים שהוסמכו להעניק טיפולים קוגניטיביים בתחום זה.

 

טיפול בהפרעות אכילה- תרופות

ישנם מקרים בהם פסיכולוגים סבורים כי הטיפול המתאים ביותר להפרעת האכילה יהיה טיפול משולב, דהיינו טיפול התנהגותי או כל טיפול פסיכולוגי אחר המשולב עם טיפול תרופתי. כאן הפסיכולוגים יפנו את המטופלים אל פסיכיאטרים אשר יקראו את חוות דעתו של המטפל, יבדקו את המטופל ויחליטו מהו הטיפול התרופתי המתאים ביותר.

בדרך כלל מדובר על תרופות מקבוצת B, דהיינו תרופות נוגדת דיכאון או תרופות מקבוצת ה- SSRI. תרופות אלו הוכחו כיעילות בכל הקשור אל הפסקת הבולמוסים והתנהגויות נוספות הקשורות אל ההפרעה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה