שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

טיפול בכאבי גב


גבי טפרברג

גבי טפרברג | טיפול הידרותרפיה

 
 

ההסטוריה של האנושות כפתה על האדם עבודה גופנית על מנת לחיות. הוא היה צריך לצאת לציד, להגן על משפחתו בגופו, לבנות במו ידיו את ביתו, ובכך תיחזק, מבלי דעת את גופו, חיזק את שריריו, שימן את מפרקיו, והפחית את הסכוי הפתולוגי למחלה אורטופדית.כשהפציעה השמש היה יוצא לעבודתו, וכשירדה החמה, היה עולה על משכבו. הוא לא עבד על המחשב, לא ראה טלביזיה, ולא שיחק באייפד, כך שישב זמן מועט, לצורך אוכל ומנוחה. כך לא יכול היה לגרום נזק לשלד.

בימינו, שעות הישיבה מתארכות, ומאידך, אין הבנה, שללא פעילות גופנית בריאה, יעלו ויבואו פריצות הדיסק לאורך עמוד השידרה, בלטים, שינויים ניווניים ועוד.

מן האמור לעיל ברור, שהטפול הקרדינלי הוא פעילות גופנית מקצועית ומכוונת, על ידי פיזיותרפיסטים והידרותרפיסטים, שיודעים להטיל עומס על הגוף, אך לא להגזים, לחזק שריר, אך להימנע מליצור לחץ על המפרק הפגוע.

מקום של כבוד שמור לחדרי הכושר, אך לא לסובלים מכאבי גב. התירגול ליד המכונות המשוכללות מסוכן, בשל היותו סוחף וטוטאלי.  בעת הביצוע, מרגיש היחיד, שכוחו במותניו, ואין בינו לבין עמיתיו הבריאים כל מרחק. אוירת העשייה במרחב הספורטיבי מערערת את כח השיפוט של המשתתף בחגיגה. הוא מתעטף בהילה של כח רצון, תחושה של "אני ואפסי", שהיא רגעית, וסיבתה, חימום הגוף, ויכולתו להתחכם עם המשקולת והמתח.

התרגול במים מבטל את הסכנות הללו.בעודו שוכב על המים, במנח אופקי, אין כל לחץ על חוליות עמוד השידרה, ותהליך חיזוק השרירים המייצבים, האחראים על שיווי משקל ויציבה, מתפתח לכיוון השיקום.

חום המים משחרר את מוגבלות המפרק הפגוע, ומאפשר שיפור גמישות, ושכלול היכולת. תבניות תנועה שנשכחו, ונשלחו לחלקים אפורים במוחנו, ישוחזרו. גב פגוע משנה את ההליכה, כדרך פיצוי. אנו פוגשים אדם, שניתן לאבחנו, כפגוע גב לפי הליכתו. הוא נוטה הצידה, גורר רגל, מניח את ידו על המותן, בנסיון, תת הכרתי, לקבע את הכאב. במים, ניתן להקפיד על צעד סימטרי, ניצב לאדמה, תוך הטלת עומס שווה על שני מפרקי הירך. חזרה מרובה על המיומנות הזו, בד בבד עם חיזוק שרירי בטן וגב, תעלה את הסכוי להפחית את כאבי הגב.

לסכום, הקלישאה הטיפולית בכאבים בכלל, ובכאבי גב, בפרט, שתרופות וניתוחים הם הסכוי היחיד להחלמה, אינם נכונים. רק תחזוקה נכונה ומקצועית, קבועה ורצינית, תהווה המפתח לשליטה בכאב, והחיים בלעדיו.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה