שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

טיפול בכאבי גב – לאיכות חיים טובה יותר


איציק דר
 
 

ישנם רבים בישראל ובעולם הסובלים מכאבי גב, כאבים שעלולים להשבית אותם ולגרום להם אף לחוסר יכולת לזוז. טיפול בכאבי גב מגיע בדרך כלל בשלב מאוחר לאחר שהאדם הסובל מכאבים מושך אותם עוד ועוד עד שמגיע לקצה גבול היכולת, דחייה אשר במקרים רבים עלולה לגרום להחמרת המצב ולמורכבות הטיפול, מה שאם היה מתחיל להיות מטופל מיד עם תחילת הכאבים או זמן קצר לאחר מכן, סיכויי ההחלמה המלאה ויותר מכך, החזרה המלאה לשגרה היו פשוטים יותר

כאבי גב – הגורמים

טיפול בכאבי גב אם כן מגיע בדרך כלל זמן רב אחרי שמתחילים הכאבים הראשונים במידה ולא מדובר על בעיה קשה יותר כמו פריצת דיסק חמורה וכדומה, בעיה אשר יכולה לגרום לאדם שנפגע לחוסר יכולת לזוז מהרגע להירגע. אלו הצריכים טיפול בכאבי גב או אף שיקום אורטופדי הם כאלה שעובדים בעבודה פיזית קשה ועם הזמן יש שחיקה של הגב והחלשות של שרירי הבטן התומכים בגב, מה שגורם לכאבים שמתגברים לאט לאט עד שבכאב בלתי נסבל.

ישנם גורמים פיזיים רבים שהגורם המשותף שלהם הוא עומס נמשך על עמוד השדרה, אך טיפול בכאבי גב מקבלים גם ספורטאים שלעיתים עוברים את קצה גבול היכולת שלהם, ובעיקר של הגב שלהם מה שגורם להם לכאבים עזים ולעיתים אף לסיום הקריירה בעקבות כך, ולעיתים הם צריכים שיקום אורטופדי ארוך טווח. טיפול בכאבי גב ניתן לקבל אצל מומחים בתחום אך חשוב קודם לדעת בדיוק מהי הבעיה ולהתאים את הטיפול המיטבי כך שהכאבים יחלפו או לפחות יחלשו משמעותית כמה שיותר מהר, והסובל מהם יוכל לחזור לשגרה מלאה ולתפקוד מיטבי כמו שהיה טרם הפגיעה בגב שלו.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה