שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

טיפול בכאבי גב – מישיבה ממושכת


איציק דר
 
 

כאבי גב הם נחלת חיקם של אחוז גבוה מהאוכלוסייה וניתן לראות אותו בכל המגזרים ובכל הגילאים. בעבר, היינו רואים בעיות גב אצל כאלו שהיו עובדים בעבודה פיזית – עבודת כפיים אך כיום ניתן לראות כמעט כל סוג של אנשים העוסקים במגוון תחומים והינם סובלים מבעיות גב. טיפול בכאבי גב הוא גם נחלתם כיום של עובדים העובדים בעבודה משרדית ובטוחים שזה שהם יושבים כל היום ולא מרימים משאות כבדים או לא נמצאים בתנועה שומר להם על הגב אך ההיפך הוא הנכון.

מה גורמת ישיבה ממושכת?

טיפול בכאבי גב הוא גם נחלתם של עובדי משרד כפי שציינו ודווקא בעולם המתקדם של היום אנו רואים יותר ויותר אנשים שזקוקים לו. ישיבה ממושכת אומנם מצד אחד היא אינה עבודה פיזית אך ישנו לחץ רב על עמוד השדרה מה שיכול להתבטא בכאבי גב תחתון ואף בכאבי גב עליון מה שמצריך טיפול בכאבי גב עליון. הגוף שלנו אינו מיועד לישיבה כזו ולכן ההמלצה היא למי שעובד בישיבה שעות רבות אחת לכמה זמן לקום על רגליו ולהתהלך.

אז מה עושים?

קודם כל כפי שציינו טיפול בכאבי גב המגיעים כתוצאה מישיבה ממושכת מתחילים משינוי הרגלים, מהקפדה על תזוזה אחת לכמה זמן ומעיסוק קבוע בספורט המקל על שרירי הגב ועל עמוד השדרה. אלו הצריכים טיפול לכאבי גב בצורה מקצועית יותר צריכים לפנות לאורטופד שיתאים להם את הטיפול שהם צריכים, מה שיכול לכלול תרגילים ופיזיותרפיה ובמקרים מסוימים וחמורים יותר אף טיפול תרופתי להקלת הכאבים. בכל מקרה בכדי לטפל בכאבים הללו צריך ללכת לאיש מקצוע וכמה שנלך יותר מהר לאחד כזה כך נקבל את הטיפול המיטבי שיקל לנו על הכאבים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה