שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2473
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

טיפול טבעי במיגרנה חזקה


אלי
 
 

טיפול במיגרנה חזקה

רובנו מכירים את תחושת כאב הראש, המגיע בהפתעה, ותוקף אותנו לעתים, למשך שעה שעתיים, כאב ראש שכזה עובר בדרך כלל די מהר, עם הרבה שתייה, עם מנוחה ועם כדור או שניים.

יש אנשים שישמחו להתמודד עם כאב הראש האמור לעיל, הם מכירים כאב ראש אחר לגמרי. כאב הראש שהם מכירים אינו עובר אחרי כדור או שניים. הוא נמשך ומתחזק ומשתק מפעילות לעתים למספר שעות רב  עד יום ולפעמים יומיים או יותר. הוא מלווה לעתים בבחילות ובהקאות, בטשטוש ראייה או רגישות לרעשים, זוהי המיגרנה.

מהי מיגרנה?

כאבי הראש נחלקים לשני סוגים עיקריים:

1. כאבי ראש ראשוניים – אשר הגורם להם אינו ברור, וביניהם נכלול מגרנות, כאב ראש מתחי, וכאב ראש מקבצי. כאב סינוס, וכאב ריבאנודי.

2. כאבי ראש משניים – המגיעים על רקע של גורם ידוע הדורש בירור רפואי

כאב הראש הנקרא מיגרנה הוא כאב הראש שיכול להמשך בין 4 ל- 72 שעות באם אינו מטופל כלל ולעתים אפילו יותר. הכאב מופיע בדרך כלל בצד אחד של הראש, ומפריע לקיים שגרת חיים נורמאלית. הכאב מלווה בסימפטומים קשים ומצריך ברוב המקרים לנוח במקום שקט וחשוך. בעולם המערבי אחוז המיגרנות מגיע ל 10% בכלל האוכלוסייה המבוגרת. שכיחותה של המיגרנה בקרב נשים היא יותר מפי שניים מאשר בקרב גברים. מחזוריותה של המיגרנה היא מדי מספר שבועות. אך ישנם אנשים החווים התקפי מיגרה בתדירות של פעם בשבוע. טיפול במיגרנה חזקה צריך להתחיל מיד עם הופעת הסימנים הראשונים, ללא שהיות על מנת להקטין את מספר שעות הסבל עד לחלוף כאב הראש המשתק.

מהם הגורמים למיגרנה?

עד היום מתקשה הרפואה להגדיר את הסיבה המדויקת להופעתה של המיגרנה, אך ישנו ידע על המנגנונים והתהליכים המובילים להופעתה. התיאוריה הניאו וסקולרית גורסת כי מיגרנה מופיעה על רקע של תהליכים דלקתיים היוצרים שיבושים בפעילות המוח. בעקבות כך נוצרים שינויים בזרימת כלי הדם במוח. ניתן לראות גם כי לרבים מהאנשים הסובלים ממיגרנה ישנם קרובי משפחה שגם הם סובלים ממיגרנה ועל כן ניתן לשער כי תורשה של מוטציות גנטיות מסוימות עלולות להיות מגרומי הסיכון למחלת המיגרנה.

עוד גורמי סיכון למיגרנה הם:

גיל – טווח הגילאים בהם מופיעות מיגרנות יהיה גם בילדות אך בעיקר פורצת המיגרנה לראשונה בגיל ההתבגרות ועד גיל השלושים

מגדר – המיגרנה שכיחה יותר בקרב נשים, עד פי שלוש מגברים

שינויים הורמונאליים – בעיקר אצל נשים, קשורים במקרים רבים להופעתן של מיגרנות. רוב התקפי המיגרנה קורים בסמוך למועד המחזור החודשי. לפניו או אחריו, ולכן מקובל לחשוב כי הם קשורים בשינויי הורמון האסטרוגן בגוף.

איזה טיפול במיגרנה חזקה מומלץ ביותר?

התוויות הרופאים בעת טיפול במיגרנה חזקה, מתרכזות בעיקר במתן תרופות להפחתת הכאב והסימפטומים הנלווים של המיגרנה.

חשוב וכדאי לדעת כי טיפול במיגרנה חזקה יכול לשלב גם תרופות קונבנציונאליות וגם טיפול טבעי ממגוון הסוגים המקובלים היום כגון הרפואה הסינית, תוספות צמחים, טיפולי שיאצו, רפואה איורוודית, תוספי תזונה, ומזון שמומלץ להימנע ממנו.

ישנו טיפול נוסף וטבעי לטיפול במיגרנה, הוא נקרא שמן cbd לפרטים נוספים אודות שמן סי בי די לחצו כאן

מה עלול לגרום להתקף מיגרנה?

הטריגרים השונים המעוררים את המיגרנה הם בין היתר :מצבים של מתח נפשי, ולחץ נפשי רב, או בעת יציאה ממצב של מתח נפשי גדול. מצבים של יציאה מהשיגרה הקבועה. מזונות שונים – ישנם מזונות הידועים כמעוררי מיגרנה ומהם מומלץ להימנע לכל מי שנוטה לסבול ממיגרנות : משקאות המכילים קפאין, אלכוהול,אספרטיים, שוקולד, מנו סודיום גלוקומאט. גם הרגלי אכילה ושתייה לקויים ודילוג על ארוחות או שתייה לא מספיקה עלולים לגרום להתקף מיגרנה. וכן שינויים בהרגלי השינה, וגם שינה בלתי מספיקה ואף ריחות מסוימים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה