שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

טיפול מיני בשילוב סרוגייט


לי באומן

לי באומן , אשת המילה הכתובה, ליברלית , אוהבת לכתוב על סוגיות מגדריות ו אביזרי מין .

 
 

סרוגייט הינו מתן טיפול מיני באמצעות הדגמה, והוא נחשב לסוג טיפול עם קונוטציות שנויות במחלוקת. הרופא מסטרסט והפסיכולוגית ג'ונסון הציעו לראשונה ב-1954 לאנשים טיפול מיני באמצעות בן זוג חלופי. המטרות של טיפול כזה היה לסייע לאנשים עם בעיות בתחום המיני כמו פחד ממגע מיני, אי שביעות רצון מאורגזמות  וקשיים תפעוליים כגון פליטת זרע מוקדמת, בעיות זקפה ואימפוטנטיות. לאור החדשנות והפתיחות הרבה שטיפול מיני באמצעות בן זוג חלופי מייצג, הטיפול נדחה על ידי הקהילה הרפואית של שנות השבעים, אך כיום הוא מוצא עדנה מחודשת, ויש הכרה כי סוג טיפול זה הכרחי לשם הענקת פיתרון טיפולי לבעיות מסוימות.

הטיפול המיני המשולב בטיפול באמצעות סרוגייט כולל שיחות שבועיות עם פסיכולוג, ובמקביל התנסות מינית מעשית עם בן זוג חלופי- הלא הוא הסרוגייט. הפסיכולוג והסרוגייט משתפים פעולה לגבי מטרות הטיפול והתקדמותו, ובונים יחד את מבנה הטיפול והדגשים המיניים. סרוגייט הוא לרוב אדם מתחום הטיפול או מדעי החברה שעבר מבדקים נפשיים ופיזיים רבים על מנת שיוכל לשמש כסרוגייט. יחסי מין מלאים אינם תמיד היעד בטיפול סרוגייט, ובמידה וכן הם לרוב ננקטים עם התקדמות הטיפול ולא בתחילתו.

הסרוגייט מסייע למטופל לחוות את גופו בצורה חיובית, ללמוד לענג את עצמו, לעיתים תוך כדי שימוש ב אביזרי מין כמו ויברטורים אם מדובר במטופלת אשה או מוצרי סקס אחרים אם מדובר במטופל גבר. בנוסף, האינטימיות הנוצרת בין הסרוגייט והמטופל מסייעת למטופל להתנסות ביחסים בינאישיים ומיניים, ומאפשרת לו ללמוד כיצד ליישם זאת ביחסים עם בני זוג פוטנציאלים עתידיים.

אם כי רב הנסתר על הגלוי בכל הקשור לטיפול סרוגייט, זהו תחום טיפולי חשוב שסייע לאנשים רבים בתחום המיניות. חשוב להמשיך לערוך מחקרים מבוקרים על מנת להבין את גודל יעילותו של טיפול סרוגייט אם מול הטיפולים הקונבנציונלים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

אורח אומר :
במרכז מעסה בכיר,רב תחומי עם תודעת שרות גבוהה   24/05/2013


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה