שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

כאבי ברכיים


יובל

yuvalzz02

 
 

מאז שלסבתא שלי יש כאבי ברכיים היא כבר לא מגיעה לארץ. הטיסה הארוכה המצריכה ישיבה ממושכת כבר בלתי נסבלת עבורה, כמו כן ההליכה הארוכה בנמלי התעופה העצומים בגודלם כבר לא מתאימים לאישה שהקיפה את כל העולם, כאבי הברכיים הכניעו אותה, מצד אחד זה עצוב ומצד שני זוהי הזדמנות לעשות את הצעד ולנסוע לבקר אותה בקצה השני של העולם.

כאב ברכיים יכולים להצביע על מספר בעיות שונות. זהו כאב שיכול להיות תוצאה של איזשהו כאב ממקום אחר שמגיע עד לברך או פשוט כאב ברכיים שמגיע מבעיה באותו אזור. כאבי ברכיים יכולים גם להיגרם משינויים ניוונים בסחוס, דלקות גידים והסתיידותם.
עם השנים הגוף נשחק והכאבים מתחילים לצוץ, הגב, הכתפיים, הידיים והברכיים. הכאב הוא לרוב מתחזק בישיבה ממושכת ובחוסר תנועה. ניתן להיעזר בפיזיוטרפיה המקלה על הכאב, בוויטמינים ובכדורים אנטי דלקתיים להקלת הכאב. ישנם סוגים שונים של תרגילי התעמלות שמתמקדים בשחרור הכאב הספציפי הזה. שימוש בנעליים נוחות ואורטופדיות המשלבות מדרסים שנעשו בהזמנה אישית יכולים אף להעלים את כאב הברכיים כמעט לחלוטין, ירידה במשקל וטיפול הידרותרפי. כאב ברכיים משפיע על כל התפקוד הכללי, קשה ללכת, להתיישב, לקום, לעלות ולרדת מדרגות. זה משפיע על מצב הרוח וגורם לדכדוך, תסכול ופגיעה באיכות החיים.

ישנם מכונים למיניהם שמספקים טיפולים לכאבי ברכיים בעזרת מכשור מתקדמים ביניהם: אור אנפרא אדום, תדרים ביולוגים אלקטרו-מגנטיים, לייזרים נמוכי עוצמה, גלים רדיאלים, ריפוי בגלי קול, זריקות חומצה היאלרונית ועוד. ברוב מכוני הטיפול ניתנים פגישות ייעוץ ובדיקה על ידי רופא ללא תשלום ובנוסף ישנן הנחות לחברי ביטוחים משלימים של קופות חולים והטיפולים מוכרים על ידי חברות הביטוח כטיפולים המחליפים ניתוח.

מבין כל כאבי המפרקים כאבי הברכיים הם השכיחים ביותר מכיוון שהעומס על איזור הברך הוא עצום. כאבי ברכיים וגם שחיקת סחוס בברך נגרמים כתוצאה מפעילות גופנית קבועה ומאומצת, הליכה, סחיבת משאות וגנטיקה. הטיפולים משתנים בהתאם לבעיה ויכולים, במקרים קיצונים, אף להגיע למקרה של השתלת מפרק חדש.

כאשר ילדים מתלוננים וסובלים מכאבי ברכיים לרוב מדובר בכאב גדילה. הגוף גדל בקצב מסחרר ומותח את האיברים כך שהתוצאה היא כאב ברכיים במיוחד בשעות הלילה. אין לכך שום פתרון אלא להמתין בסבלנות.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה