שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2433
מאמרים: 7439
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

כאבי שרירים בלילה


אלי
 
 

כאבי שרירים בלילה מקורם בהתכווצויות שרירים. זה קורה לאנשים בשנתם, וזו תופעה מוכרת בשם CRAMP. זו איננה מחלה כי אם תופעה והיא נפוצה בעיקר בקרב מבוגרים. היא נגרמת בשל התכווצות בלתי רצונית של שרירי השוק. התכווצות זו גורמת לכאב חד וחריף ממש כאבי תופת, וכמובן שגורמת לכך שהאדם יתעורר משנתו.

במחקר שנעשה על התופעה הזו בין 233 אנשים מעל גיל 60, הסתבר כי לשליש מהם היו במשך חודשיים לפני המחקר התכווצויות. בגילאי 80 ניתן למצוא כבר 50% נבדקים שסבלו מכיווצי שרירים בלילה, לעתים גם שלוש פעמים בשבוע. מומחים טוענים כי 70% מהמבוגרים בני 60 יסבלו בשלב כלשהו בחייהם מתופעה זו.

כאבי שרירים בלילה: סיבות

"התקף" של כאבי שרירים בלילה מתרחש בזמן מנוחה וכאמור לרוב בזמן שינה. הוא יכול להימשך שניות ועד דקות. מקור הכאבים הוא בשרירי הסובך או התאומים שנמצאים מאחורי עצמות השוקית והשוק, או בכפות הרגליים. זוהי תופעה אידיופטית כלומר- סיבתה איננה ברורה, אבל מומלץ לעבור בדיקות כדי לשלול מצבים העלולים לגרום לה ולשלול מחלות שונות שתופעה זו אופיינית גם להן כמו למשל: אי ספיקת כליות, הפתעות בבלוטת התריס, סוכרת ועוד.

כאבי שרירים בלילה עלולים להתרחש על רקע שלנטילת תרופותמשתנות, מורפיום, לחץ דם, תרופות נגד אולקוס ונוגדי דיכאון שונים.

כאשר התופעה חוזרת על עצמה כמה פעמים בלילה או כל לילה, עלולים כאבים אלה להעיד על מחלות אחרות, לכן מומלץ להיבדק. חשוב לציין כי כאשר מדובר בכאבי רגליים בגלל מחלה, הם לא מתקיימים רק בלילה אלא גם בשעות אחרות.

מהי תיאוריית הישיבה?

יש מי שחושב כי מהתופעה של כאבי שרירים בלילה היא פועל יוצא של אורח החיים שלנו ובעיקר על זה שאנו הולכים על שניים, לעומת אבותינו הקדמונים שהלכו על ארבע. יש המייחסים לכך לא רק התכווצויות שרירים ברגלים אלא תופעות בריאותיות נוספות. ההנחה היא שעל שניים אנו לא מותחים מספיק את השרירים ולכן הם נוטים להתכווץ.

נשים רבות סובלות מכאבי שרירים בלילה כתוצאה מהתכווצויות של שרירי השוק, בשלב האחרון של ההיריון. אפילו מחקר נעשה בעניין וביקש לבדוק אם סידן מקל על כאבים ברגליים, ונמצא שאין כל שיפור לגבי התופעה.

יש האומרים כי נטילת כינין במשקל של 200-300 מ"ג כל לילה, מפתיחה את ההתקפים. כינין אגב נגד כיווץ שרירים בשימוש כבר משנות ה-40. היא מווסתת את הפעילות העצבית, ומונעת את גירוי השריר ע"י העצב המוטורי.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה