שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

כיצד פועלת סיגריה אלקטרונית


יואב אסרף
 
 

 

בשנים האחרונות הפך השימוש בסיגריה אלקטרונית לנפוץ במיוחד בארצות המערב. המודעות ההולכת וגדלה למגוון המחלות הנגרמות מעישון טבק וכן המגמה במדינות רבות בעולם להחמיר את החקיקה והרגולציה נגד עישון במקומות ציבוריים הניעו את ציבור המעשנים לחפש תחליפים שיסייעו בתהליך הגמילה מעישון. הרעיון המקורי לסיגריה אלקטרונית צץ עוד בשנות השישים אך פריצת הדרך הטכנולוגית האמיתית התרחשה בתחילת העשור הקודם כאשר רוקח סיני בשם הון ליק הגה את הרעיון עליו מתבססת הסיגריה האלקטרונית הנוכחית.

 

רוב הסיגריות האלקטרוניות המודרניות מתחלקות במבנם לשלושה חלקים: המחסנית (Cartridge) - מיכל בו ממוקם נוזל המשמש לאדים שמדמים עשן סיגריה, האטומייזר - רכיב שתפקידו להפוך את הנוזל לקיטור המדמה עשן, וספק כוח - לרוב בטרייה רגילה אותה ניתן להטעין עם חיבורUSB. אופן הפעולה של סיגריה אלקטרונית טיפוסית הוא כמתואר: תחילה יש להפעיל את הסיגריה (בחלק מהדגמים ההפעלה היא אוטומטית ומופעלת על ידי שאיפת העשן הראשונה ובחלק יש להפעיל את הסיגריה באמצעות כפתור). לאחר שהסיגריה הופעלה, זורם הנוזל מהמחסנית בעת השאיפה לתוך האטומיזר ומתחכך בגורם המאדה. הנוזל הופך לאדים דמויי עשן וזורם בחזרה למחסנית, משם הוא נשאף דרך הפיה.

 

הרכיבים מהם מורכבת סיגריה אלקטרונית ניתנים לרוב לשימוש חוזר ניתן להחליפם בעת הצורך (את האטומייזר יש להחליף מדי זמן מה מאחר ועם הזמן פעולתו נשחקת והוא מפסיק לתפקד). כמו כן יש להחליף כמובן את מחסנית הנוזלים כשהנוזל נגמר. בחלק מהדגמים האטומייזר והמחסנית אוחדו לרכיב אחד לשימוש חד פעמי ששמו קרטומיזר (שילוב של קרטרידג' ואטומייזר). רכיב זה זול יותר מאט ומייזר לשימוש רב פעמי ולכן אמור הקרטומייזר להוזיל את עלות השימוש הכוללת בסיגריה.

 

קיים מגוון גדול מאוד של נוזלי מילוי לסיגריה אלקטרונית, רובם בעלי טעמים מיוחדים שאמורים להעצים את חווית השימוש בסיגריה. בין השאר קיימים נוזלים לסיגריה אלקטרונית שמדמים טעמים של סיגריות ידועות כגון מרלבורו או קאמל, נוזלים בטעמי וניל ושוקולד ואפילו נוזלים בטעם ענבים. גם הסיגריות עצמן באות בעיצובים שונים ומשונים בסגנון מהודר או פשוט, מתכתי או עץ וכולי.

 

לפני הרכישה, השוואת מחירים של סיגריות אלקטרוניות באתרי מכירות שונים מומלצת בשל הפערים הגדולים בין המוכרים. באופן כללי המחירים באתרי קניות בסין זולים משמעותית ממחירי יבואנים מקומיים אך קיימים גם הבדלים בין האתרים הסינים השונים בנוסף למבצעים וקופונים תקופתיים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה