שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

כל מה שחשוב לדעת על בחירה והתאמה של כסא גלגלים


באטה שופ
 
 

יכולת הניידות של אדם היא אחד מהדברים החשובים ביותר עבורו על מנת שיוכל לקיים חיים עצמאיים ופרודוקטיביים. עבור חלקנו יכולת הניידות היא דבר מובן מאליו, אך ישנם אנשים שיכולתם הטבעית להתנייד בעזרת רגליהם נלקחה מהם, אם מפאת פציעה ואם עקב תחלואי הגיל. עבור אותם אנשים קיים מגוון רחב של כסאות גלגלים המשמשים פתרון ניוד מרכזי ופופולרי. בשנים האחרונות התפתח שוק כסאות הגלגלים וכיום ניתן למצוא מגוון רב של כסאות גלגלים בעלי פונקציות שונות, משקלים שונים והתאמה מדויקת יותר לצורכי המשתמש בכסא.עם זאת, המגוון הרב גם מקשה עלינו כאשר ברצוננו לבחור כיסא המתאים לצרכים שלנו. במאמר זה נסקור את הדברים שחשוב לדעת לצורך התאמת כסא גלגלים.


התאמת הכיסא לצרכי המשתמש בו

הצורך בכיסא גלגלים יכול לנבוע מסיבות שונות כאשר כל צורך יכול לקבל מענה עם כסא גלגלים שונה. כאשר מדובר באדם עם מגבלה זמנית של ניוד, הוא לא זקוק לכסא גלגלים משוכלל ויקר, מכיוון שהוא זקוק לכסא גלגלים לשימוש זמני בלבד. כאשר מדובר באדם עם נכות קבועה ברגליו, אך ידיו מתפקדות הוא יוכל להשתמש בכסא גלגלים איכותי וקל משקל בהנעה ידנית עצמית. כסא מסוג זה מחזיק לאורך זמן רב, משתלם כלכלית ומאפשר למשתמש בו לחוש עצמאות מוחלטת. אדם עם נכות קשה יותר, אשר זקוק לסיוע מלא, ישתמש בכסא גלגלים ידני אשר מנויד על ידי מלווה או מטפל. ישנה גם האופציה של כסא גלגלים ממונע בהנעה חשמלית, אשר מתאימה בעיקר למי שמעוניין ביכולת ניוד גבוהה אך אינו רוצה או שאינו יכול להשקיע את המאמץ שכיסא בהנעה ידנית דורש. עלותו של כסא גלגלים ממונע היא גבוהה יותר, אך הפעלתו אינה דורשת מאמץ והעצמאות שהוא מעניק גבוהה מאוד.  


מה חשוב לבדוק לפני רכישת כסא גלגלים?

כיום ניתן להתאים בהתאמה אישית כסאות גלגלים בהתאם לצורכי המשתמש בהם והמטפלים בו. כאשר ברצוננו להתאים כסא גלגלים עלינו לוודא תחילה כי כסא הגלגלים שבחרנו הוא נוח לקיפול ונשיאה עבור המטפלים של המשתמש. כמו כן, מכיוון שהמשתמש בכסא גלגלים יושב בו במהלך רוב שעות היום, יש לוודא שכסא הגלגלים הנבחר מתאים ונוח לו. חשוב להקפיד על בדיקת נוחות והתאמת הכסא, מכיוון שבחירה בכסא גלגלים שאינו נוח ואינו מספק תמיכה פיזית למשתמש בו עלולה לגרום להופעת פצעי לחץ ובעיות רפואיות נוספות. דבר נוסף אשר עלינו לקחת בחשבון הוא נוחות התפעול של הכסא - אדם שידיו בריאות אך אינו מסתדר עם תפעול ידני של הכסא, יצטרך לבחור בכסא גלגלים בעל הנעה חשמלית.  


כאשר ברצוננו לבחור כסא גלגלים חשוב שנקפיד לבחור כסא טוב המתאים לצרכי המשתמש בו. מומלץ להתייעץ ולהיעזר בשירותיה של חברה המתמחה בכסאות גלגלים על מנת לבחור את כסא הגלגלים שיהיה אידיאלי עבורנו. חשוב שנזכור כי בחירה בכיסא גלגלים שאינו תואם את צרכינו עלולה לפגום בתחושת העצמאות ולגרום לתחושה של חוסר נוחות. כמו כן שימוש לאורך זמן בכסא גלגלים לא מתאים עלול לגרום להופעת בעיות רפואיות שונות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה