שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

כל מה שצריך לדעת על ניתוח סינוסיטיס


ברוורמן
 
 

סינוסים הם חללים גדולים שנמצאים בגולגולת ותפקידם העיקרי הוא לחמם את האוויר לפני שהוא נכנס לריאות. בתוך מערות הפנים גם מתרחשת יצירה קבועה של נוזל צמיגי, אך יש מצבים בהם משתבש המנגנון הטבעי והנוזל אינו מופרש כהלכה. הפתרון הוא לבצע ניתוח כירורגי לנקות את חללי המערות כדי אפשר זרימה טובה של אוויר

סינוסים מתוארים בתור מערות גדולות שנמצאות בתוך עצמות הפנים. אלו הם חללי אוויר שתפקידם הוא לחמם את האוויר לפני שהוא מגיע לריאות. תפקיד נוסף של המערות הוא לתת לקול צליל עם הד. במצב נורמלי יש בגוף האדם לא פחות מארבעה זוגות סינוסים, שמתחברים כולם לחלל האף דרך פתחים קטנים:

·         מעל העיניים ובזווית פרונטאלית

·         מעל האף ובין העיניים

·         משני צידי האף ומתחת לעיניים

·         בבסיס הגולגולת ומאחורי יתר מערכות הסינוסים

באופן עקרוני אמור להתרחש תהליך טבעי שבו נוזל צמיג בשם מוקוס מיוצר בתוך מערות הפנים. במסגרת התהליך יש שערות עדינות שנשלחות מתאים אחרים אל הסינוסים כדי לסלק את המוקוס אל מחוץ למערות הפנים. השערות מסייעות להעביר את המוקוס לכיוון חללי האף והלוע, אך יש מצבים שבהם המנגנון משתבש. השיבוש גורם לכך שהמוקוס שאינו מופרש כהלכה יצטבר במערה ואף יחסום את הפתח שלה. מערת הפנים החסומה הופכת להיות כר לצמיחת חיידקים והתפתחות דלקת והפתרון הוא לעבור ניתוח.

מהו ניתוח סינוסיטיס?

ניתוח סינוסיטיס מיועד לניקוי חללי המערות הגדולים. אפשר לבצע את הניתוח יחד עם הליכים כירורגיים נוספים, בהתאם להמלצת רופא אף אוזן גרון. הדגש הוא על ניצול הכלים המדעיים הקיימים היום כדי לעצב מחדש את החלל האף. עיצוב מחדש יאפשר זרימה טובה של אוויר והניתוח מבוסס על מספר יתרונות בולטים:

א. החזרת הסינוס לתפקוד תקין- במהלך הניתוח פותחים את החסימה הקיימת בסינוסים ומחזירים את האוורור התקין לתוך המערות. הניתוח מבוצע על ידי רופא אף אוזן גרון בעזרת אנדוסקופ וללא חתכים חיצוניים בעור.

ב. הרדמה מקומית ללא אשפוז- ניתן לבצע את הניתוח בהרדמה מקומית וללא צורך באשפוז. לעיתים ממליץ הרופא על הרדמה כללית, אך בכל מקרה נערכת התייעצות עם המנותח בלילה שלפני הניתוח. במהלך הניתוח מחדירים את האנדוסקופ לחלל האף ומשם ישירות לסינוסים כדי להרחיק את ההפרשות והרקמה הדלקתית.

ג. שילוב ניתוח קוסמטי- הכלים העומדים לרשות רופא אף אוזן גרון מאפשרים לו לנצל את ההזדמנות של ניתוח סינוסיטיס ולשלב גם ניתוח קוסמטי. כאן המטרה היא ליישר את מחיצת האף ולשפר את המראה האסתטי והזווית של העצם.

אבחנה של דלקת בסינוס

ניתוח סינוסיטיס מבוצע רק לאחר אבחנה מדויקת של דלקת. דלקת בסינוס נגרמת בגלל הצטברות הפרשה מוקוזית, אלרגיות, הימצאות פוליפים בחלל האף, טיפולי שיניים בלסת העליונה וגופים זרים או חומרים שמגיעים לחלל הסינוס בעקבות פיגועים. גם חבלות בפנים וסטייה של מחיצת האף מעלים את הסיכוי לסבול מדלקת סינוסים ומחייבים ניתוח.

בחירת מנתח מומחה למניעת סיבוכים

הדבר החשוב ביותר הוא לבחור איש מקצוע מומחה כדי לבצע ניתוח סינוסיטיס. כך מונעים את הסיבוכים האפשריים ומצמצמים עד למינימום את תופעות הלוואי. הסיבוכים המזוהים עם הניתוח הם דימום, דלף של הנוזל המוחי, הפרעות בראייה, ירידה בתחושה בפנים, זיהום של קרומי המוח, פגיעה בחוש הריח עד כדי אובדן מוחלט וחום גבוה. בחירת מנתח מתבצעת לפי הרקע המקצועי וכמובן ניסיון עשיר בהליכים כירורגיים מן הסוג הזה. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה