שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

כל מה שרציתם לדעת על סינוסיטיס ובעיות בסינוסים


מיזם גרופ

מיזם גרופ

 
 

סינוסיטיס – מתי עלינו ללכת לרופא?

ישנם לא מעט מצבים בהם אנחנו מרגישים אי נוחות, מרגישים כאבים, תחושה שאנחנו חולים אבל אין סימפטום מסוים שיכול להסביר את זה. לא בכל מצב אנחנו הולכים לרופא, יש מצבים שאנחנו מסתפקים בשתיית תה חם או תרופת סבתא מסוימת שיכולה לעזור לנו.

במקרה של סינוסיטיס זה שונה. אנחנו יכולים להרגיש משהו קל מאוד, שייתכן ויחלוף מעצמו או בעזרת כדורים, תה, זה אפשרי אם מדובר במחלה שנמשכת מספר ימים או אפילו שבועות ספורים. אך אם זה עובר את גבול ארבעה שבועות, אז מדובר כבר בדלקת חריפה שחייבת טיפול ולשם כך עלינו לפנות לרופא.

בשביל להבין מתי אנחנו צריכים לפנות לרופא ומה בדיוק הוא יכול לעשות עבורנו, צריך להבין מה זה אומר סינוסיטיס. מה המשמעות שלה, איפה וכיצד היא משפיעה עלינו. חשוב להבין, לא כל אחד מתמודד עם התופעה הזאת בצורה דומה, יש אנשים שיכולים להתמודד איתה בצורה פשוטה יחסית, ויש מי שיצטרך לעבור טיפול יותר משמעותי, אפילו עד כדי ניתוח.

מה זה סינוסיטיס וכיצד הרופא יכול לעזור לנו?

סינוסיטיס זו דלקת במערת הפנים והאף. היא נוצרת בגלל בעיה בסינוסים, חללים אשר נמצאים בעצמות הפנים ומתחברים לחלל האף בפתחים צרים. יש אנשים שמתמודדים עם דלקת זו עקב נגיפים שונים, בעיקר בעונות מעבר או בחורף, חיידקים שעלולים לייצר סיבוכים שונים וכן בעקבות פטריות. מקרה זה נחשב חמור מאוד ואף יכול לסכן חיים.

מעבר לכך, ישנם אנשים שמתמודדים עם סינוסיטיס עקב גורמי סיכון שונים, כמו למשל עישון, הפרעות במחיצת האף, פוליפים ועוד.

ישנם תסמינים מסוימים שיכולים ללמד על היווצרות הדלקת ומידת החומרה שלה. למשל, נזלת מוגלתית, לחץ באזור הפנים, אף סתום, חום, כאבים חדים בפנים ובפרט באזור השיניים, שיעולים, כאבי ראש וכאבי אוזניים.

רופא יכול לעזור בתהליך בין אם זה באבחון הבעיה, ובין אם באופן יותר משמעותי, כמו למשל, בניתוח במחיצות של האף וכן פתיחת סינוסים אם יש צורך בכך, זאת על מנת לאפשר מעבר של אוויר בצורה סדירה, ומניעת אפשרות ליצירת חסימה באזורי הסינוסים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה