שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

למה כדאי להשתמש בסיגריה אלקטרונית?


לינקשייק

לינקשייק - קידום ושיווק באינטרנט

 
 

 

סיגריה חשמלית

סיגריה חשמלית היא מכשיר חשמלי (כשמה כן היא), אשר עיצובו דומה לסיגר או סיגריה רגילה. הפעלתה של הסיגריה החשמלית מתבצעת בעזרת סוללה, והיא מספקת כמות קבועה של ניקוטין עם כל שאיפה. החלקים של הסיגריה החשמלית כוללים אוטומייזר (גוף חימום) אשר גורם לחימום של נוזל מיוחד הנקרא אי ליקוויד וקיים בתוך פילטר. הנוזל מכיל ניקוטין ברמת שונות בהתאם לצרכי העישון, וקיים גם נוזל ללא ניקוטין כלל. הטעם המסופק דומה במידה רבה לעישון סיגריה רגילה והתחושה הפיזית הנוצרת דומה אף היא.

העובדה היא במהלך עישון של סיגריה אלקטרונית מתבצע תהליך בו מוזרם לגוף המעשן אך ורק ניקוטין בצורתו הטהורה, חוסכת את תהליך שריפת הטבק במהלכו נוצרת זפת וכימיקלים נוספים אשר פוגעים בבריאות.

יתרונות נוספים

העובדה כי הניקוטין עצמו מסופק בצורתו הטהורה, מהווה את הסיפוק להתמכרות של אדם המעשן באופן קבוע, אך פוגעת הרבה פחות בבריאותו. דברים נוספים אותם כדאי לציין הם העובדות הבאות:

סיגריה חשמליתניתן לעשן בכל מקום ציבורי, לרבות מקומות בהם העישון אסור על פי חוק. סיגריה חשמלית אינה מפיצה עשן אשר עלול לפגוע בבריאות הסובבים, וניתן גם להשתמש בה בבתי קפה, משרדים, ועוד. ההבדל בין סיגריה חשמלית לתחליפי עישון אחרים כגון מסטיקים או מדבקות ניקוטין הוא העובדה כי במהלך עישון סיגריה אלקטרונית הניקוטין מגיע למוח תוך מספר שניות בלבד, בניגוד למדבקות או מסטיקים בהם לוקח לניקוטין להגיע למוח עד כ-10 דקות.

 

רמות הניקוטין בסיגריה חשמלית

הניקוטין הנמצא בנוזל ה- אי-ליקוויד מגיע בארבע רמות שונות.

א.      ללא ניקוטין כלל – מתאים לאנשים המעשנים מספר סיגריות בודדות ליום או לאנשים המעשנים אך ורק באירועים חברתיים.

ב.      רמה נמוכה – לאנשים המעשנים עד קופסא או קופסא וחצי ביום

ג.       רמה בינונית – למעשנים עד כ- 2 וחצי קופסאות ליום

ד.      רמה גבוהה – למעשנים מעל 2 וחצי קופסאות ליום.

יש לציין כי סיגריה אלקטרונית אשר אינה מכילה ניקוטין כלל לרוב לא תפחית את הצורך בעישון, ולכן מתאימה בעיקר לאנשים המעשנים לא יותר מ-3 סיגריות ביום. הניקוטין הוא למעשה החומר הגורם להתמכרות, אך אינו החומר הפוגע בבריאות. עיקר הנזק הבריאותי נגרם בעקבות שריפת הטבק והכימיקלים הנוספים הנוצרים בשל כך. עישון סיגריה אלקטרונית חוסך זאת. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה