שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

מבנה המוח עלול לגרום למחלת אנורקסיה


roey

רועי

כותב מאמרים בחברת בניית אתרים ומומחה מדפסות.

 
 

מחקר קובע כי נערות רבות נוטות לפתח אנורקסיה בגלל הדרך שבה מוחן התפתח עוד ברחם. המחקר הראה כי ילדות שמוחן התפתח בצורה מסוימת הופכת אותן לפגיעות יותר מילדות אחרות בכל הקשור ל הפרעות אכילה . המחקר כלל בדיקה מעמיקה על יותר מ-200 אנשים מהארצות בריטניה, נורבגיה וארה"ב. רוב האנשים שלקחו חלק במחקר היו ילדות בנות 12 ונשים צעירות בנות 25 אשר טופלו בבתי חולים פרטיים בעקבות אנורקסיה.

החוקרים גילו כי 70% מהחולות סבלו מנזק בתאים העצביים שלהן, כאשר נזק זה גרם לשינויים עדינים במבנה מוחם. אחת מכל מאה בנות עלולה לסבול מהשפעה זו, זאת על פי חוקרים אמריקאים. נזק נוסף שממנו הבנות עלולות לסבול הוא דיסלקציה, הפרעות קשה וריכוז ואף דיכאון.

בעבר מדענים האמינו ששינויים במוח נגרמים בשל הרזיה קיצונית ולכן מחקר זה מאוד חשוב, כיוון שהוא מנסה להסביר את מקור האנורקסיה ומצביע על דרך נוספת שעלולה להוביל אליה. הטענות הרלוונטיות של ימינו הם שהתקשורת מייצרת תכנים מסוימים שגורמים לנערות ונשים לסבול מאנורקסיה, אך רק אחוז קטן סובל מאנורקסיה בגלל סיבה זו. עדיין צריך למנוע תכנים אלו, אך צריך גם להתייחס לגורמים אחרים כמו גנטיקה.

איך מטפלים באנורקסיה?

הורים יכולים לבדוק שילידיהם צורכים תזונה בריאה על בסיס קבוע או לחלופין לבדוק אם יש הפרעת אכילה , כמו כן טיפול באנורקסיה כולל שלושה שלבים משמעותיים:

קבלת ייעוץ מקצועי ממומחים.

הסבר של מומחים על הרגלי אכילה נכונים.

עלייה במשקל ושמירה על משקל בריא.

ישנם סוגים שונים של טיפולים ורצוי להתייעץ עם הרופא על מנת לבחור את הטיפול המתאים ביותר לאותו חולה. בעת הטיפול חשוב להתייחס למצב הנפשי בדיוק כמו למצב הפיזי ואין להזניח אותו. בנוסף, מומלץ לפנות לדיאטנית על מנת שתבנה תפריט מותאם אישית למטופל.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה