שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

מדריך למשתמש המתחיל במכשירי שמיעה


tedarim

tedarim

 
 

 

האבחנה כי השמיעה שלנו או של מי מקרובנו איננה במיטבה, היא ודאי לא קלה. ההחלטה להתגבר על הבושה ולהתחיל לבדוק את האופציה להרכיב מכשיר שמיעה – היא צעד נכון ואמיץ. כדי להקל עליכם בצעדים הראשונים בעולם מכשירי השמיעה, ליקטנו עבורכם כמה נקודות שכדאי לשים לב אליהן.

 
מכשיר השמיעה שלכם צריך להתאים לכם
 
אמנם אינכם אנשי מקצוע, אבל בסופו של דבר המכשיר יורכב על גופכם וילווה אתכם לתקופה ארוכה. כדאי שתדעו שמכשיר השמיעה צריך להתאים לכם בכמה מישורים.
 
מצב שמיעתי – בראש ובראשונה מכשיר השמיעה צריך להתאים למצב השמיעתי שלכם. קיימים סוגים שונים של לקויים בשמיעה ולכל סוג יש למצוא את המכשיר הנכון מתוך מאות המכשירים הקיימים בשוק. לדוגמה, יש ליקויים המצריכים יכולת הגברה ולכן לא נתאים להם מכשיר תוך אוזני.
מכשיר אחד או שניים – גם סוגיה זו קשורה למצב השמיעתי. אדם הסובל מלקות שמיעה באוזן אחת בלבד, יותאם לו כמובן מכשיר שמיעה אחד. אולם במקרה של לקות בשתי האוזניים, בהחלט עדיף להרכיב שני מכשירים. להרכבה של מכשיר אחד במצב כזה יכולות להיות השפעות שליליות.
צרכים תקשורתיים – אנשים שונים מתקשרים בסביבות שונות ובאופנים אחרים בחיי היומיום שלהם. אחדים נמצאים חלק משעות היממה באזורים רועשים, מדברים שעות רבות בטלפון, אחרים מצויים לרוב בביתם. תפקידו של קלינאי התקשורת במכון השמיעה היא להתאים לכל אחד את המכשיר המתאים לאופי התקשורתי שלו, תוך מתן הסברים לגבי התנהלות בעת שינויי סביבה וכו'.
מבנה האוזן – כמו איברים אחרים בגופנו, גם צורת האוזן, הגודל שלה והמבנה - שונים מאדם לאדם. ברור אם כן שיש להתאים את המכשיר לכל אחד בהתאם למשתנים אלו.
טעם אסתטי – לרבים מאתכם חשובים היופי והאסתטיקה בתחומי החיים השונים, ואין סיבה שתצטרכו לוותר עליהם בתחום זה. אפשר לבחור מכשיר שמיעה צבעוני, עם דוגמאות או לחילופין מכשיר בצבע העור, נסתר בעל צינורית שקופה ועוד.
 
התאמנו מכשיר שמיעה, מה עכשיו?
 
ראשית חשוב לזכור כי אף על פי שהטכנולוגיה המפותחת בתחום מכשירי השמיעה מביאה עמה בשורה מבורכת ומאפשרת חיים נוחים הרבה יותר, בסופו של דבר מדובר במכשיר, ואין ביכולתו להשתוות במאת האחוזים לתפקודה של אוזן בריאה.
 
שנית, דעו שהסתגלות למכשיר שמיעה אורכת זמן מה. מכשיר השמיעה הוא רכיב חיצוני לגופנו, ולוקח זמן עד שהוא הופך להיות חלק מאתנו. יחד עם זאת, אם אתם מרגישים אי נוחות מוגזמת, או חשים שהמכשיר לא מסייע לשמיעתכם כפי שציפיתם – חשוב מאד להתייעץ על כך בהקדם עם קלינאי התקשורת שלכם.
 
מכאן אנו מגיעים לנקודה אחרונה, וחשובה מאד. את מכשיר השמיעה יתאים לכם קלינאי תקשורת מוסמך במכון שמיעה בו תבחרו. השקיעו מחשבה ומעט זמן גם בבחירה של מכון השמיעה שלכם, עוד לפני תחילת התהליך. שימו לב שאתם אוהבים את האופן שבו מתייחסים אליכם, שהצוות של המכון איכותי ומקצועי, שכן הם עתידים ללוות אתכם במשך תקופה ארוכה. בהצלחה!
 
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה