שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

מהן דליות ורידים


רפי רזניק

רפי רזניק - קידום אתרים בגוגל SEOM, פרסום ושיווק במדיה החברתית. ניהול מוניטין עסקים באינטרנט.

 
 
 

הדליות כמעט אף פעם לא מסכנות את מי שסובל מהן אך הן כן גורמות לירידה באיכות החיים ולתחושת כאב מתמידה. הדליות של הורידים מופיעות לרוב ברגליים או בפלג הגוף התחתון והן מופיעות כתוצאה מעמידה ממושכת, עבודה פיזית קשה, הריונות ומצבים גנטיים אשר מובילים להיווצרותן. הדליות אינן מוגדרות כסכנה ולכן עד לא מזמן היו מבצעים טיפולים מתוך נקודת הנחה שהפגיעה היא בעיקר אסתטית, אך היום אנו מבינים כי הדליות משפיעות על איכות החיים שלנו ובעקבות כך אנו רואים שישנם יותר טיפולים לבעיה.

טיפולים קונבנציונליים לטיפול בדליות ורידים

אם בעבר הטיפולים היו מהעולם הקוסמטי, היום היכולות לבצע טיפולים הן גדולות יותר. אנו יכולים לראות סוגים שונים של טיפול בדליות ורידים ובניהם ניתוח השליפה אשר מתבצע מזה מעל למאה שנה ובמהלכו שולפים את הורידים הפגועים. הניתוח הוא טיפול פולשני ומבוצע תחת הרדמה אפידורלית (אשר מרדימה רק את פלג הגוף התחתון) או תחת הרדמה מלאה. הניתוח הוא הליך שמשאיר צלקות, דורש הליך החלמה ארוך ואינו מונע את היווצרות הדליות של הורידים אלא מטפל באופן נקודתי בורידים השונים.

טיפולים חדישים

דליות ורידים יכולות לגרום לאי נוחות משמעותית בחיים ולכן עם השנים פותחו טיפולים אשר אינם דורשים התערבות ניתוחית. אנו יכולים לראות היום טיפולים בלייזר או בגלי רדיו אשר מעבירים חום לאזור הורידים, יוצרים ומסירים את הדליות כאשר הטיפול מתבצע תחת השגחה רפואית ובהרדמה מקומית.  טיפולים אלו יבוצעו על ידי מומחה לכלי דם. את הדליות בורידים ניתן להסיר גם דרך טיפול מכני לא ניתוחי אשר מבצע טיפול של שימור ולכן הוא מתאים במצבים בהם בוצע ניתוח לפני או במצבים בהם רוצים שהמצב לא יחמיר. דליות ורידים דורשות טיפול על מנת להקל על אורח החיים של הסובלים. הסבל כאמור אינו מוביל לפגיעה חמורה בגוף אך הוא כן פוגע באיכות החיים של הסובלים וכן מגביל את הפעולות השונות שניתן לבצע וזאת בשל הכאב והגירוד המתמשך המורגש.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה