שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

מזוטרפיה - טיפול יעיל לנשירת שיער


דני אלון

דני אלון

 
 

נשירת שיער היא תופעה המוכרת לרוב הגברים ולרוב הנשים. בקרב הגברים הסיבות העיקריות לנשירת השיער הן גורמים תורשתיים לצד השפעות הורמונאליות. בקרב נשים, נשירת שיער מתרחשת בדרך כלל בעקבות שינויים הורמונאליים, כמו למשל אחרי לידה או בגיל המעבר, כאשר כמות האסטרוגן פוחתת, השפעתו של הטסטוסטרון מתגברת ולמעשה אין גורם שיכול לנטרל את השפעתו על הנשירה. כך או אחרת, נשירת שיער היא תופעה המעיקה על כל מי שחווה אותה, גברים ונשים. שיער דליל, מפרצים או קרחות, גורמים לכל אחד ואחת מאיתנו להיראות ולהרגיש מבוגרים יותר. במהלך השנים, פותח מספר רב של שיטות טיפול המיועדות לעצירה של נשירת השיער. אחת השיטות היעילות והמתקדמות ביניהן היא טיפולי מזוטרפיה.

מהם טיפולי מזוטרפיה?

טיפולי מזוטרפיה הם טיפולים בהם מוזרקות אל העור כמויות קטנות מאוד של חומרים טיפוליים. השיטה הומצאה בשנות החמישים של המאה העשרים על ידי הרופא הצרפתי ד"ר מישל פיסטור, שטיפל בה בהצלחה בפציעות ספורט, מחלות ריאומטיות ועוד. בעשורים האחרונים הפכה השיטה לאחת הדרכים הנפוצות ביותר בעולם להצערת העור. במסגרת טיפולי מזוטרפיה, מוזרקים אל מתחת לפני העור חומרים מזינים המקנים לו מראה צעיר ובריא יותר.

כיצד משפיעים טיפולי מזוטרפיה על נשירת שיער?

כאמור, במהלך טיפולי מזוטרפיה מוזרקים לעור חומרים מזינים שונים, אולם חומרים אלה בלבד לא יכולים להשפיע על נשירת השיער. טיפולי מזוטרפיה ייעודיים למניעת נשירת שיער כוללים חלקיקי חלבון המנטרלים את ההשפעה ההרסנית של ההורמונים הגבריים על זקיקי השיער. חומרים נוספים המוזרקים אל מתחת לפני העור במהלך טיפולי מזוטרפיה למניעת נשירת שיער, מעודדים יצירה של כלי דם ובכך מאפשרים ליותר חמצן וליותר חומרי הזנה להגיע אל הקרקפת. השילוב בין שני סוגי החומרים הללו, תורם לבריאות הקרקפת ולחיוניות של זקיקי השיער ובכך הוא מעכב את נשירת השיער.

איך מתבצעים טיפולי מזוטרפיה למניעת נשירת שיער? 

כאמור, טיפולי מזוטרפיה למניעת נשירת שיער מתבצעים על ידי הזרקה של חומרים  טיפוליים אל עור הקרקפת. כל טיפול נמשך כשלושים דקות ואת ההשפעות ניתן לראות כבר לאחר שניים או שלושה טיפולים. על מנת להגיע למצב של עצירה מוחלטת בנשירת השיער ולתחילתה של צמיחה מחודשת, יש לעבור בין חמישה לעשרה טיפולים ראשוניים ולאחר מכן להגיע מדי שלושה חודשים לטיפול מחזק. מלבד לחצים קלים העלולים להיות מורגשים באזור המוזרק עם תחילת הטיפול, מדובר בהליך נטול כאבים לחלוטין.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה