שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

מזרון כתנאי לחיים בריאים


רותם וובז

רותם וובז

 
 

כולנו מודעים לחשיבות של שינה טובה לאורך החיים שלנו, שינה טובה מושפעת מכמה גורמים: מתח, מזרון ועיצוב החדר שינה. כל אחד מהגרמים הנ"ל יכולים להיות הגורם המפריע לשינה רציפה וטובה שמעניקה לנו מרץ וכוח ליום הבא.

מתח- מתח הוא אחד הגורמים הכי מפריעים לשינה טובה, מתח יכול להגיע לתת מודע שלנו ולהופיע כסיוטים בלילה, וזה עוד במקרה הטוב מתח גם יכול לגרום למחלות כי הגוף חלש ויותר פגיע יכול להגיע למצבים של התקפי לב, על מנת להפיג מתח צריך, פעילות ספורטיבית תזונה נכונה, ושינה טובה בלילה. יש סוגים שונים של מתח שנגרמים בגלל קצב החיים הקדחתני שלנו, זה יכול להיות בעיות כלכליות, עבודה, ילדים. מתח יכול להיות לתקופות מסוימות בחיים או לאורך כל חיינו תלוי איזה טיפוסים אנחנו. פעילות ספורטיבית היא מעולה להפגת מתחים, גם אם מדובר במתח שקיים בנו שנים הספורט גרום לנו להוציא את האנרגיות השליליות בצורה חיובית, ואנחנו מרגשים מעין הקלה במצב הנפשי וחוזרים מותשים הביתה, ההקלה הזו עוזרת לנו לישון טוב למשך כל הלילה, ולקום כמו פנתרים בבוקר ליום חדש.

מזרון- מזרון הוא גורם משמעותי למתח בחיים שלנו, אן המזרון לא נוח או ישן השינה שלנו אינה רציפה ואיכותית, מה שמוסיף מתח לחיינו, העייפות בשילוב של העבודה ועבודות הבית יכולים להביא אותנו למתח בגלל חוסר התפקוד שנגרם מעייפות, לכן חשוב מאוד לדעת איך לבחור מזרונים אורתופדיים איכותיים, עדיף להשקיע פעם אחת סכום כסף מסוים לקנייה של מזרון טוב, וליהנות משינה טובה למשך העשר שנים הקרובות. הבחירה של מזרון תלויה בנוחות ואחריות. נוחות היא הפונקציה העיקרית לבחירת מזרון חשוב שתרכשו מזרון שנוח לשני הצדדים (במידה ואתם בזוגיות). וחשוב לדעת מה טווח האחריות שהיצרן מעניק על מזרונים מסוג מסוים, אורך האחריות מעיד על טיב המוצר וחומרי הגלם, אם האחריות היא לשנים ארוכות היצרן מודע לטיב המוצר ולכן מעניק לצרכנים אחריות לאורך זמן.

עיצוב חדר השינה- רבים לא יודעים זאת אבל עיצוב נכון של חדר השינה יכול לתרום לשינה טובה והפגת מתחים, רוב האנשים בגלל חוסר המודעות בנושא אינם משקיעים בעיצוב חדר השינה, דווקא החדר הנ"ל שבו אנו אמורים להטעין את עצמנו באנרגיות ליום חדש, משמש את רובנו למחסן, מגדים וכביסה. חדר השינה צריך להיות מיועד לשינה בלבד, לכן צריך ליצור בו אוירה רגועה, ללא אלמנטים מפריעים. עוד נושא חשוב הוא הטלוויזיה בחדר השינה, ברוב חדרי השינה יש טלוויזיה, שהיא גרום מפריע לתקשורת בין הני הזוג, ומפריעה לשינה. עדיף שחדר השינה יהיה נטול מטלוויזיה מחשב ועוד אלמנטים שיכולים להפריע לתקשורת בנינו ולשינה שלנו.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה