שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2581
מאמרים: 7622
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

מחקרים קליניים בתחום הקנאביס הרפואי


שלומי

שלומי גינזבורג

קידום אתרים וניהול מוניטין

 
 

בין החברות הישראליות המרכזיות שמבצעות מחקרים קליניים בתחום הקנאביס הרפואי ראוי לציין את אינטרקיור, אשר לפני כשנה החלה לבצע מחקר קליני לטיפול בילדים על הרצף האוטיסטי; חברת מדיקיין, אשר מנהלת מספר מחקרים קליניים, החל מהשלבים הראשוניים (פרה־קליני) ועד לשלבים המתקדמים (פאזה רביעית), לטיפול באנשים הסובלים מאפילפסיה, דמנציה ופרקינסון וחברת תיקון עולם.

 

הנה כמה מחקרים קליניים ישראליים בתחום הקנאביס הרפואי שכדאי לכם להכיר:

 

קנאביס רפואי למבוגרים – מחקר יעילות כללי

מחקר תצפית, שביצעו חוקרים מבית החולים סורוקה ומאוניברסיטת בן גוריון, בשיתוף עם חברת הקנאביס הרפואי תיקון עולם, בחן כיצד מגיבים מטופלים מבוגרים לקנאביס רפואי ומצא כי כ- 94% מהם דיווחו על ירידה חדה ברמת הכאב שהם חשים לאחר צריכת הקנאביס. המחקר כלל דיווחים של למעלה מ-2,700 מטופלים בני 65 ומעלה שצרכו קנאביס. לפני המחקר, כ-79% מהמשתתפים דיווחו על איכות חיים רעה או רעה מאוד, אך כחצי שנה לאחר הטיפול הגדירו 58% מהמשתתפים את איכות חייהם כטובה או כטובה מאוד. 

 

קנאביס רפואי לכלל ההתוויות – מחקר יעילות כללי

מחקר של חברת תיקון עולם, שנמשך שנה ובחן את מצבם של אלפי חולים, המאובחנים עם התוויות רפואיות שונות, ביניהן סרטן, כאב כרוני, מחלות מעי דלקתיות, טרשת נפוצה, סוכרת, אפילפסיה ועוד. המחקר כלל בדיקה ומילוי שאלוני דיווח עצמי. תוצאות המחקר מראות כי טיפול בקנאביס שיפר משמעותית מדדים שונים, כמו: מצב הרוח, איכות השינה, תיאבון, יכולת ריכוז ושיפור בתחושת הכאב.

 

קנאביס רפואי לטיפול בדמנציה והפרעות התנהגות

מחקר שבוצע בבית החולים לניאדו במשך כשנה וחצי והעלה ממצאים לפיהם נטילת קנאביס על ידי קשישים חולי דמנציה עשויה לשפר משמעותית את ההתגלמות של הפרעות התנהגות שונות וכן לשפר את מצבם של חולי דמנציה באופן כללי. אצל חלק גדול מהנבדקים במחקרים נרשם שיפור במצב בהיבט של שלוש הפרעות התנהגות שונות, כאשר כ-72% מהמטופלים עמדו ביעד של שיפור דרמטי בהפרעת התנהגות אחת לפחות.

לצד התוצאות המוצלחות שנמצאו במחקר, לא אובחנו במהלכו תופעות לוואי יוצאות דופן שנבעו מנטילה של קנאביס, גם לא במינון עודף של חומרים פעילים. 

 

קנאביס רפואי לטיפול בקרוהן

מחקר שנערך בסוף שנת 2019 במרכז הרפואי מאיר בכפר סבא, העלה ממצאים לפיהם שאיפת קנאביס מפחיתה את הסימפטומים של מחלת הקרוהן - מחלת מעיים דלקתית. 11 מהמשתתפים במחקר עישנו סיגריות קנאביס המכילות 23% THC ו-0.5 אחוזים של CBD (החומרים הפעילים העיקריים בקנאביס), לפי צריכה של שני אירועי צריכה ביום, למשך כל תקופת המחקר שארכה 8 שבועות. 10 הנבדקים האחרים עישנו תרופת פלסבו שאינה מכילות קנבינואידים, במטרה להוות קבוצת ביקורת איכותית.

החוקרים במחקר דיווחו כי השימוש בקאנביס עשיר ב-THC תרם לירידה חדה של יותר מ -100 נקודות במדד CDAI (דירוג פעילות מחלת קרוהן). הם גם ציינו כי כמעט כל הנבדקים במחקר דיווחו על שיפור משמעותי באיכות התיאבון והשינה בהשוואה לאלו שצרכו את הפלצבו. 

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה