שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2500
מאמרים: 7549
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

מעלון – כמעט כל הסוגים והשוני ביניהם


yakov cohe
 
 

מעלון – כמעט כל הסוגים והשוני ביניהם 
מעלון כשמו כך הוא למעשה – ציוד עזר אשר מטרתו הינה בעצם לבטל את המוגבלות של המטופל הנכה, הקשיש, הסיעודי או אפילו התשוש כך שהמדרגות בבית ממש לא יהיו כפקטור כנגדו. על ידי המעלון יוכלו כל אלה אשר מתקשים לעלות במדרגות להוסיף ולגור בבתיהם מבלי שיעלה בהם הצורך לעבור לדירה בעלת מפלס יחיד, דירת קרקע או לחילופין כל מעבר למסגרת הולמת שונה. המעלון זהה עד מאוד בפעילותו למעלית שכולנו מזהים, אולם כמו שתראו בהמשך, יש מספר מיני מעלונים, כש- כמעט כל סגנון של מעלון מתאים לסגנון אוכלוסיה שונה. 

מעלון מדרגות אנכי 
ונתחיל בסוגו של המעלון אשר מתפקד בדיוק כדוגמת מעלית. מעלון כזה עולה מעלה מטה בדרך אנכית ומתאים לבני אדם הזקוקים לכסא הגלגלים שבבעלותם בכדי להתנייד. המעלון האנכי מועיל ביותר כ אלמנט חיצוני ככה הוא מותקן כ מעלית פרטית עבור איש נכה שגר בנכס קומות מבלי מעלית או שמא שדרך הגישה למעלית לא אפשרית עבורו. מעלון אנכי מתאים לשימוש אף בתוך הבית, רק שאפשר למצוא אזור לפיר קטן וששתי הקומות הן לא מופרדות בתקרה. 

מעלוני המדרגות 
במדינה נפוץ ביותר לראות דירות עם 2 קומות (דופלקס) ועוד בהרבה יותר נפוץ למצוא דרכי גישה לבתים הכוללות מדרגות. מעלון מדרגות מיועד לבטל את אותו הפער בין העדר יכולתו של המטופל הנכה לעלות במדרגות לבין המשך השהייה בבית וכל זאת ללא צורך במעבר או שמא עשיית שיפוצים אגרסיביים ויקרים יותר מידי. מעלון מדרגות הנו מתקן אשר מסיע את האדם הנכה במעלה ובמורד המדרגות וכל זה באמצעות לחיצה על שלט או שמא בקר לחיצים מובנה. תוכלו לגלות שני סוגים של מעלוני מדרגות : 
· מעלון מדרגות בישיבה – המעלון עצמו מורכב מכיסא. סוג מסוים זה אופטימלי לאסקולה של האנשים ש סובלים מקשיי התניידות אולם מסוגלים לצעוד בגפם ולהתיישב לבד על גבי הכיסא. 
· מעלון לכיסא גלגלים – כמו למעלון האנכי, מעלון זה מכיל משטח לכסא הגלגלים ועל כן מתאים בשביל אוכלוסיית הנכים אשר אינם בהכרח מסוגלים לעמוד על גבי רגליהם כלל. 

את כל מעלוני המדרגות אפשר לחלק לסוגים נוספים כגון אלו העולים בקו ישר ואלו המסוגלים להתמודד עם צורת מדרגות מעוקלות. ככה שלא משנה מה תנאי השטח בדירתכם, כיום יכולים למצוא עבור כל בית מעלון איכותי ולהמשיך לחיות בנוחיות הביתית המוכרת לכם.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה