שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7295
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

מענה על שאלות בנושאים נבחרים העוסקים בהליך כירורגי כמו ניתוחים פלסטיים


אמנון
 
 

כמו כל ניתוח אחר, גם הניתוח הפלסטי מעלה לא מעט חששות בקרב המנותחים, על אף שלרוב – מדובר בתהליך שמטרתו שיקום מראהו של האדם, ולא ביצוע תהליך רפואי (להוציא מקרים בהם הניתוח הפלסטי משפר אופטימיזציה של תהליך רפואי ואפילו פותר בעיה רפואית נלווית). ריכזנו בפניכם את החששות העיקריים שהלקוחות סבורים שיקרו. להלן המידע שעשוי לעניין גם אותך בטרם ההחלטה לגשת לניתוח.

האם ניתוחים פלסטיים כושלים ליישור האוזן עשויים לפגוע בשמיעה?

לא. בישראל, כמי שהפציינטים שלה חווים כישלונות כאלו, אין קשר בינם לבין השמיעה. הכישלון הכי נפוץ בתחום הוא חוסר יישור מספק של האוזן. נסביר מהי התופעה: ניתוח אוזניים נעשה בעיקר בשל כך שהפציינט מגנה כי האוזן שלו שמוטה מטה, עם רווח משמעותי בין הקצה שלה לבין העור של הראש. ניתוח כושל הוא ניתוח בו היישור לא היה מספיק בולט, ועדיין העקמומיות נראית. ראשית כל, אצל המנתחים הטובים זה כלל לא קורה, ושנית – בשל כך שהאוזן לא מנותחת מבפנים – לא צפויה כלל הידרדרות בשמיעה. לאחר הניתוח (גם ניתוח מוצלח) ייתכנו תופעות לוואי כמו שטפי דם באזור החתך או נפיחות באוזן המנותחת. הצפי להיעלמות התופעות הוא בתוך ימים ספורים, לעתים כבר לאחר ה- 1-2 ימים הראשונים בבית.

מהו ניתוח אף, והאם הוא עלול לפגוע בנשימה במידה ומדובר בניתוח פלסטי?

תלוי האם מדובר בניתוחי אף שהם ניתוחים פלסטיים פנימיים או כאלו שעיצוב חיצוני מחדש הוא שנדרש. במידה והניתוחים עוסקים גם בסוגיות פנים כמו סחוס או מחיצת אף, ייתכנו תופעות כמו הרכבה לא נכונה של המחיצה, אולם בישראל זה כמעט ולא קורה, וגם אם כן, בתי החולים ואפילו מרפאות פרטיות ששגו בכך יבצעו את התיקון על הצד הטוב ביותר ומבלי לגרום לכל נזק. בניתוח אף שמטרתו היא רק עיצוב חיצוני מחודש של האף לא צפויות כל בעיות נשימה, אך ייתכנו תופעות לוואי כמו יובש באזור המנותח, ורצון לגרד את המקום. אנו ממליצים להימנע משינה על האף, ולהעדיף לישון על הגב ב- 7 הימים הראשונים להחלמה, כשאתם כבר בבית. בכך, תסייעו לצורה החדשה של האף שלכם להתקבע ותקטינו את הסיכוי להזדקק לניתוח חוזר.

האם ישנם ניתוחים פלסטיים עבור טיפולים בכאבים נוסיספטיביים או נוירופתיים?

שאלה מצוינת, רק לפני כן נסביר לקוראים מהו כאב נוסיספטיבי ומהו כאב נוירופתי. כאב נוסיספטיבי הוא כאב הנגרם כתוצאה משימוש לא טוב במשך שנים רבות באיבר מסוים בגוף: כאבים בעמוד השדרה עקב תנועות גב לא נכונות, כאב שורש כף היד, וכן סוגים שונים של דלקות ותופעות שנגרמות ללא התערבותנו כמו מיגרנות המבוססות על מתח וכן דלקות פרקים. לעומתו, הכאב הנוירופתי הוא כאב כתוצאה מפגם במערכת העצבים: פה שורף, כאבים באזור איבר המין, כפות רגליים שלא ניתן לדרוך עליהן כי המרגש הוא כמו בהליכה על רצפה לוהטת גם בתוך הבית, וכד'. בכאבים אלו מטפלים על ידי קבלת תרופות דרך זריקה ישירות למוקד הכאב. הליך ההזרקה נקרא מזותרפיה, והוא מכיל חומרים כמו מים, מגנזיום, אלטרול, קלומפרמין, וכד'. מזותרפיה פותרת גם בעיות של דלקות גידים, שברי מאמץ, וטיפול בכאב לאחר ניתוחים פלסטיים או אורטופדיים. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה