שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

ניתוח סינוסים – אויר פסגות


ubebig@gma
 
 

 

בעיות סינוסים הן דבר נפוץ מאוד, עד כדי כמעט רבע מהאוכלוסיה הבוגרת בישראל. הסינוסים הם מערות האף והפנים, שלעיתם נחסמות מסיבות שונות ומשונות. חסימה זו גורמת לדלקות של המערות בשל הצטברות חיידקים בתוכן אשר לא יכולים להתנקז החוצה דרך האף. בהרבה מקרים, סינוסיטיס נגרם כתוצאה מצטברת של חסימת האף, אם בעקבות צינון, אלרגיה או שפעת ואם בעקבות מחיצת אף לא תקינה. רוב דלקות הסינוסים תיפתרנה באמצעות טיפול תרופתי, אך במקרים קיצוניים, בהם הטיפול כבר אינו מסייע, יש צורך בהתערבות כירורגית לניקוז האיזור המודלק.

ניתוח סינוסים מהדור הישן

עד לא מזמן היתה שיטה אחת לביצוע ניתוח סינוסים והיא השיטה הניתוחית, כלומר, היו מבצעים חתכי כניסה באיזור הפה, האף או המצח על מנת להגיע לאותו מוקד מודלק. טיפל זה היה מורכב, ארוך ומותיר צלקות שלאחר מכן, מה גם שניתוח כזה, עלול רק לטפל בסימפטום ולא בבעיה הכוללת, במידה וקיימת כזו, אשר יצרה את הדלקת מלכתחילה. בשל החסרונות הללו, אנשים רבים נרתעו מהאפשרות הניתוחית ונאלצו להתמודד עם סינוסיטיס חוזר בכל פעם, המאלץ אותם לקבל טיפול אנטיביוטי ממושך וזמני, אשר לא מונע מהמצב להסתבך.

שיטות חדשות לניתוח סינוסים

אמם ניתוח סינוסים נחשב לניתוח קבוצה 3, כלומר, אינו בין הדחופים בסדר הקדימויות, בכל זאת, ישנה שיטה חדשה אשר פותחה על מנת לבטל את החסרונות הבולטים של השיטה הקודמת. שיטה זו היא שיטת האנדוסקופיה, הכוללת שימוש בסיב טלסקופי אופטי, אשר מכיל מצלמה ודרכו ניתן לראות בדיוק היכן ממוקמת הבעיה. את מכשיר האנדוסקופיה מחדירים בדרך כלל דרך הנחיריים, כך שאם יש בעיית חסימה כבר שם, מאתרים אותה מיידית ומנטרלים את הסיבה לסינוסיטיס. הניתוח עצמו קצר מאוד, עד שעה וחצי והחחלמה ממנו קצרה משמעותית מהשיטה הקודמת.

למי מומלץ לעבור ניתוח סינוסים

אנשים הסובלים מדלקות סינוסים חוזרות ונישנות, על רקע מחלות חוזרות או  כתוצאה מתופעות אלרגיות  שונות, חרף הטיפול האנטיביוטי, לרובת ילדים אשר תופעות אלו עלולות אף לפגוע בהתפתחותם התקינה, וכן אנשים אשר להם סיבוכי סינוסיטיס כגון בצקות באזור העין והפנים, אנשים אשר מתלוננים על כאבי ראש באיזוורי הסינוסים אך מעולם לא התגלה כלום, בשיטה החדשה, ניתן לברור באם הבעיה היא ממקור הסינוסים ואף לנתח במקום. חשוב לציין כי אף על פי ששיטת האנדוסקופיה עדיפה יותר על קודמתה, ניתוח שכזה אינו נפוץ במיוחד, ההעדפה היא לטפל מקומית קודם.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה