שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2581
מאמרים: 7622
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

ניתוח פריצת דיסק בשיטה האנדוסקופית


Binyamin t
 
 
סובלים מכאבי גב חזקים וכרוניים? הרופא המליץ לכם על ניתוח פריצת דיסק אך אתם חוששים? על פי הנתונים הסטטיסטיים, כ- 80% מקרב האוכלוסייה הבוגרת עתידה לסבול במהלך חייה מכאבי גב. הגורם העיקרי לתסמונת כאבי הגב הוא ניוון הדיסק הבין-חולייתי (פריצת דיסק או היצרות תעלה). הטיפול השמרני עשוי לכלול בדרך כלל שילוב של פיזיותרפיה וטיפול תרופתי במשככי כאבים ונוגדי דלקת. 
 
במקרים של כאבים חמורים, ניתן לסייע לחולה גם באמצעות הזרקות של סטרואידים לעמוד שדרה. עם זאת, במצבים של חוסר תגובה לטיפול השמרני או שפריצת הדיסק גורמת לירידה תחושתית, חולשת שרירים או איבוד רפלקסים, יש לשקול הפניה לאופציה הניתוחית. אלא שעל אף שכיחות התופעה והסבל הנורא שנגרם למטופלים, רבים מהם נמנעים מניתוח פריצת דיסק בגב.
 
ניתוחים אנדוסקופיים לעמוד השדרה הצווארי, טוראקאלי והמותני
הניתוח ידוע כפרוצדורה מורכבת עם סיכון לסיבוכים, וכרוך בתקופת החלמה ממושכת לאחר מכן. הבשורה היא שקיימת כיום שיטה חדשה ומתקדמת לביצוע ניתוח פריצת דיסק: השיטה האנדוסקופית זעיר פולשנית. ניתוח פריצת דיסק אנדוסקופי מבוצע בעמוד השדרה בחלוקה לשלושה אזורים שהם: עמוד השדרה הצווארי, עמוד השדרה הגבי (עמוד השדרה טוראקאלי, תיכון) ועמוד השדרה המותני (גב תחתון). 
 
בניתוח צווארי מוסר אותו בלט דיסק או החלק הפרוץ שלוחץ על העצב ומיצר את התעלה. הניתוח הטוראקאלי נעשה בגישה אחורית מבעד לחתך שגודלו כ- 1 ס"מ, ובמהלכו מסירים את החלק הפרוץ של הדיסק. הניתוח המותני יכול להתבצע הן בגישה אחורית והן בגישה צדדית מבעד לחתך של ס"מ אחד, ובמהלכו משייפים את התעלה, ובמידת הצורך כורתים חלקית את הדיסק.
 
יתרונותיה של השיטה האנדוסקופית זעיר פולשנית
ד"ר שלמה דוידוביץ, מומחה בנוירוכירורגיה ומנתח בכיר, מסביר שניתוח פריצת דיסק בשיטה האנדוסקופית מתבצע בפולשנות זעירה מבעד לחתך קטן. האנדוסקופ הנו סיב אופטי שבקצהו מותקנת מצלמת וידאו זעירה. 
 
במהלך הניתוח מוחדר האנדוסקופ אל האזור המנותח ומאפשר לצפות במקום הפגוע ולבצע את פעולות הנחוצות כמו כריתה מלאה או חלקית של הדיסק, דחיפת הדיסק פנימה להפחתת הלחץ על העצב או קיבוע הדיסק במקומו למניעת פריצה נוספת, זאת מבעד לחתך זעיר במקום פתיחה נרחבת של האזור. 
 
המצלמה שבקצה הסיב האופטי מגדילה עד פי 100 את התמונה שמוקרנת על המסך ומאפשרת זווית ראייה רחבה. כול אלו, לצד התאורה האופטימלית, מגדילים משמעותית את שיעורי ההצלחה, מפחיתים את הסיכון לסיבוכים לאחר הניתוח ומקצרים את משך ההחלמה באופן ניכר בהשוואה לניתוח הקונבנציונלי.
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה